20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościDlaczego opcje binarne tak bardzo zyskują na popularności?

Dlaczego opcje binarne tak bardzo zyskują na popularności?

bino24Opcje binarne to jeden z kilku dostępnych obecnie na rynku finansowym systemów, które pozwalają na czerpanie korzyści przez prognozowanie. Ich historia jest dość krótka, ale już zdążyły zdobyć sporą popularność. Coraz więcej ludzi inwestuje, zarabia i gorąco polega tę formę handlu. Uważają oni, że ryzyko jest minimalne, a same zasady są bardzo proste.
Do głównych zalet handlu opcjami binarnymi zalicza się:

  • znany poziom ryzyka,
  • określony z góry potencjalny zysk,
  • prostotę zasad,
  • brak prowizji,
  • niskie kwoty pojedynczych inwestycji,
  • wybór wśród różnych rodzajów opcji,
  • dużą ilość instrumentów bazowych (np. złoto i waluty).

“Opcje binarne mają znaczną przewagę nad innymi systemami zarabiania. Nie ma na rynku innego produktu finansowego, który pozwalałby na inwestowanie w sposób tak szybki i bezproblemowy. System jest niezwykle prosty do zrozumienia i opanowania, a więc handlem opcjami binarnymi zająć się mogą także kompletni laicy. Zresztą warto, gdyż przy korzystnej prognozie jest możliwość zyskania nawet 85% inwestycji.” – twierdzi Rafał Migalski z Bino24.pl.
Opcje binarne przez wiele osób uważane są również za najbardziej dochodową metodę pozyskiwania pieniędzy. Przede wszystkim pozwalają na zyskanie nawet 85% inwestycji od pojedynczej transakcji. Jest wprawdzie ryzyko straty, alem niewielkie. Po krótkim czasie zdobywa się bowiem niezbędne doświadczenie, które pozwala zyskać bardzo dużo. System opcji binarnych staje się coraz popularniejszy wśród laików. Kluczem do sukcesu na początku jest zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. Warto pamiętać, że opcje binarne oparte są w dużej mierze na szczęśliwym prognozowaniu. Obstawia się bowiem tylko czy dany kurs spadnie czy pójdzie w górę. Wiele osób decyduje się też na korzystanie z różnego rodzaju strategii.
Opcje binarne są bardzo proste, co jest ich niezaprzeczalną zaletą. Mimo tego, że prognozowanie kierunku kursu jest łatwe, z czasem można przejść w system nieco bardziej zaawansowany. Z jednej strony inwestor może skorzystać z opcji CALL/PUT, czyli tej najprostszej, która pozwala na określenie czy dane aktywa pójdą w dół, a może jednak wzrosną w danym okresie czasu, a z drugiej strony może zainwestować korzystając przy tym z bardziej zaawansowanych (choć jednocześnie bardziej ryzykownych) i bardzo opłacalnych strategii. Jedną z nich jest One Touch (60 sekund). Zawsze można również zdecydować się na samodzielne kreowanie opcji. Zaawansowani i doświadczeni gracze tworzą też niekiedy własne strategie, dokonują skomplikowanych obliczeń i zyskują spore sumy pieniędzy.
Popularność opcji binarnych wynika także z faktu, że można przy ich pomocy dokonywać inwestycji w kierunku różnych aktywów, a więc instrumentów bazowych. Do wyboru inwestorów są m.in. waluty, indykacje, akcje czy surowce naturalne np. złoto. Nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń, a więc klient ma spore pole do manewru, a tym samym na pozyskanie sporych pieniędzy.
Zwolennicy opcji binarnych i specjaliści, którzy oceniają je w sposób pozytywny, są zgodni. Twierdzą, że największą zaletą handlu opcjami binarnymi jest prostota zasad. Opcje opierają się powiem tylko na tym, czy cena danej lokaty podstawowej będzie niższa czy wyższa w momencie wygaśnięcia otwartej przez inwestora opcji (w stosunku do jej ceny początkowej, a więc poziomu na jakim była w chwili kupna – otwierania akcji). Nie można więc zastosować żadnego zatrzymania. Dzięki prostym zasadom, opcje binarne są doskonałą propozycją w zasadzie dla wszystkich. Wcale nie trzeba posiadać rozległej wiedzy na temat rynku finansowego.