27.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościDebit MasterCard PayPass

Debit MasterCard PayPass

Debit MasterCard PayPass29 marca bieżącego roku ING Bank Śląski zdecydował się na udostępnienie swoim klientom nowych kart zbliżeniowych, o nazwie Debit MasterCard PayPass. Trzeba powiedzieć, że technologie zbliżeniowe są coraz bardziej popularne wśród polskich klientów. Rośnie liczba placówek, sklepów i punktów, które w pełni akceptują płatności dokonywane za pośrednictwem kart zbliżeniowych.
Jednocześnie, zauważalny jest wzrost liczby wydawanych tego typu kart na rynku. Nową kartę Debit MasterCard PayPass uzyska każdy klient indywidualny ING Banku Śląskiego, posiadający rachunek w złotówkach. W chwili obecnej wszystkie wydawane przez ING karty debetowe pozwalają na dokonywanie płatności zbliżeniowych.
ING Bank Śląski był jednym z pierwszych banków w Polsce, który zdecydował się na wprowadzenie do obiegu debetowych kart zbliżeniowych. Miało to miejsce w 2009 roku, a od tego czasu zostało wydanych ponad 200 tysięcy takich kart.
Wykorzystywanie w praktyce debetowych kart zbliżeniowych jest bardzo wygodne i proste, a klienci chwalą sobie bezpieczeństwo takich transakcji. Podczas płacenia rachunków do kwoty 50 zł użytkownicy kart zbliżeniowych nie muszą wprowadzać do terminalu kodu PIN, potwierdzać transakcję własnoręcznym podpisem, czy też nawet nie muszą podawać karty sprzedawcy. Wystarczy przyłożyć do odpowiedniego urządzenia swoją kartę, a rachunek za jej pośrednictwem zostanie automatycznie opłacony.
Karty zbliżeniowe wydawane obecnie do rachunków w złotówkach w ING Banku Śląskim mają funkcjonalność tożsamą jak każda karta debetowa. Oznacza to, że można za ich pośrednictwem dokonywać płatności bezgotówkowych w tradycyjny sposób, korzystając ze standardowych terminali płatniczych. Pozwalają na wypłatę gotówki z bankomatów i z punktów handlowo-usługowych, w ramach usługi Cashback, a także wpłatę gotówki przy wykorzystaniu wpłatomatów ING. Dodatkowo, karty te umożliwiają sprawdzenie salda rachunku z użyciem bankomatów ING Banku Śląskiego.
Kartą Debit MasterCard PayPass można płacić oczywiście zbliżeniowo, niezależnie od kwoty, bez konieczności podawania jej komukolwiek. Niemniej jednak, powyżej kwoty 50 zł istnieje konieczność potwierdzenia transakcji podaniem kodu PIN lub złożeniem podpisu.
ING wprowadzając karty zbliżeniowe Debit MasterCard PayPass ma nadzieję, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem klientów. Bank zapowiada, że nie będzie pobierał opłaty za wydanie karty do rachunku, ani opłat za jej miesięczne użytkowanie, jeśli wartość transakcji w ciągu miesiąca wynosić będzie co najmniej 100 zł. W innym przypadku będzie pobierana opłata miesięczna za użytkowanie karty w wysokości 7 zł. Wykorzystywanie na co dzień kart zbliżeniowych pozwala na uproszczenie płatności. Karta ING Banku Śląskiego pozwala na płacenie w sklepach i punktach, które oznaczono logo MasterCard PayPass. M.in. są to: Cinema City, Żabka, czy Empik i stacja Shell.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski