16.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościDarmowe SMS-y w MultiBanku

Darmowe SMS-y w MultiBanku

MultiBank wprowadził SMS Kody – elektroniczne hasła do autoryzacji przelewów i wszystkich pozostałych transakcji wykonywanych poprzez bankowe konta internetowe.

“SMS Kody to alternatywa dla haseł jednorazowych “produkowanych” na papierze, które dotychczas służyły do autoryzacji transakcji bankowych zlecanych w Internecie.” – tłumaczy nam Krzysztof Kowalski, dyrektor odpowiedzialny za rozwój produktów jak i technologii informatycznych.

Od 8 czerwca 2006 roku wszyscy klienci MultiBanku będą mieli możliwość autoryzacji transakcji za pomocą telefonów komórkowych. Wysłanie zapytania o kod do banku, jak i otrzymanie zwrotnego sms-a z hasłem są całkowicie bezpłatne. Jak podkreślają specjaliści, SMS Kody są całkowicie bezpieczne i znacznie podnoszą komfort wykonywania bankowych operacji.

“Wszystko trwa około 10 sekund. Nie musimy pamiętać o tym gdzie trzymamy hasła jednorazowe, nie ma też konieczności ich “odświeżania”, kiedy lista dobiega końca, co dotychczas wiązało się zazwyczaj z koniecznością udania się do placówki.” – przekonuje Kowalski – “Dzięki SMS Kodom, nie będzie już sytuacji, że chcieliśmy wykonać przelew, ale zapomnieliśmy karteczki z hasłami.” – dodaje.

SMS Kody, czyli jak to działa w MultiBanku
Dokonując transakcji ze swojego internetowego konta bankowego musimy potwierdzić ją hasłem. Dzięki temu bank ma stu procentową pewność, że to właśnie my chcemy dysponować swoimi pieniędzmi. Cała operacja sprowadza się do wypełnienia kilku pól na przelewie elektronicznym i kliknięcia myszką. W ten sposób żądamy od banku SMS-owego kodu. Teraz system generuje niepowtarzalne hasło jednorazowe przekazując je natychmiast na nasz telefon GSM. Klientowi pozostaje jedynie wpisanie otrzymanego hasła. W tym momencie nasza operacja dokonała się. Nie musieliśmy wysyłać żadnego SMS-a, gdyż to bank go do nas wysyła. Całość operacji jest bezkosztowa.
Dlaczego SMS?
Kody SMS są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem w dziedzinie bezpieczeństwa transakcji internetowych. Na polskim rynku wciąż pozostają nowością – obecnie autoryzacja z użyciem kodów SMS jest stosowana tylko w kilku bankach (np. BZ WBK, BPH, Citibank, MultiBank i mBank). Kod SMS to ciąg ośmiu znaków numerycznych. Generowany w oparciu o wszystkie elementy identyfikujące operację (dane operacji, data i godzina rejestracji operacji, etc.), umożliwia autoryzację tylko tej jednej konkretnej operacji.
Wyróżnikiem kodu SMS jest jego powiązanie z konkretną operacją zleconą w serwisie transakcyjnym. Dla przykładu, regulując opłaty w gazowni otrzymujemy hasło tylko i wyłącznie przypisane tej jednej operacji. W tej sytuacji system nie pozwoli nam autoryzować innego przelewu. Inaczej jest w przypadku haseł jednorazowych, jakie niejednokrotnie otrzymujemy na papierowych wydrukach. Za ich pomocą można autoryzować dowolną operację w serwisie. W tym wypadku, porównując obydwa sposoby, w przypadku SMS Kodów możemy mówić o jeszcze lepszym poziomie zabezpieczeń.
źródło: MultiBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: MultiBank