27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościDalekosiężne plany Alior Sync

Dalekosiężne plany Alior Sync

Dalekosiężne plany Alior SyncNowo otwarty oddział Alior Banku, który wystartował w zeszłym tygodniu – Alior Sync, zapowiada, że wprowadzi prawdziwą rewolucję w układzie sił na rynku bankowym w Polsce. Alior Sync swoją ofertę kieruje wyłącznie do klientów indywidualnych. Na tym rynku zamierza w ciągu kolejnych czterech lat pozyskać 1 mln klientów. Dodatkowo, Alior Sync ogłasza, że zgromadzi w tym samym czasie ponad 4 mld zł depozytów i udzieli ponad 2,5 mld zł kredytów. Takie informacje podał do wiadomości prezes banku.

Ujawnienie dalekosiężnych, czteroletnich planów Alior Sync ma na celu wskazać, że bank zamierza rozwijać się w bardzo dynamicznym tempie i szybko zdobywać nowych klientów, odbierając ich pozostałym, konkurencyjnym graczom rynkowym. Z chwilą uruchomienia nowego oddziału Alior Banku, posiadał budżet w wysokości 50 mln zł. Powinno to wystarczyć, aby pierwsze, wyznaczone plany dla banku zostały spełnione w perspektywie kolejnych 24 miesięcy. Ramię detaliczne Alior Banku to zdecydowany krok na przód w jego rozwoju. Obsługa wyłącznie klientów indywidualnych pozwoli marce Alior na lepsze dopasowanie oferty produktów i usług do wymogów takich właśnie odbiorców. Zadaniem Alior Sync jest przyciągnięcie do siebie 250 tys. nowych klientów, jeszcze do końca 2012 roku. W większości będą to klienci młodzi, poszukujący dla siebie najbardziej optymalnych rozwiązań finansowych. Przed Alior Sync postawiono wyzwanie przyciągnięcia młodszych klientów. Pomocne będą w tym mobilna i internetowa bankowość oraz społecznościowe kanały komunikacji z rynkiem.

Dla młodych klientów wartością dodaną przy korzystaniu z oferty Alior Sync będzie na pewno możliwość integracji banku z Facebookiem. Alior Sync zapowiada, że w jego produktach finansowych nie będzie żadnych ukrytych kosztów, a dodatkowo, będą one posiadały atrakcyjne oprocentowanie.

W 2012 roku prognozuje się, że Alior Bank wypracuje zysk na poziomie 350 do nawet 400 mln zł netto. W 2011 roku zysk netto banku wyniósł 150 mln zł i był o połowę wyższy, niż wcześniej sądzono.

Nie ma jeszcze oficjalnych postanowień o tym, czy instytucja Alior szykuje się do debiutu giełdowego. Wcześniej donoszono, że bank wybrał już doradców w procesie IPO i jest na etapie opracowywania prospektu emisyjnego dla Komisji Nadzoru Finansowego.