19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościCzy PZU będzie sprzedawał ubezpieczenia zdrowotne?

Czy PZU będzie sprzedawał ubezpieczenia zdrowotne?

Czy PZU będzie sprzedawał ubezpieczenia zdrowotne?Jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ taką informację podał już jakiś czas temu do wiadomości publicznej Zarząd grupy PZU. Jeśli do tego dojdzie, dotychczasowe Towarzystwa Ubezpieczeniowe będą miały silną konkurencję na rynku. Wiele mniejszych ubezpieczalni może mieć poważne problemy z utrzymaniem się na rynku.

Co więcej, perspektywiczny rozwój PZU zakłada wejście na rynek finansowania transakcji w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych. Nie są to wcale nowe strategiczne założenia PZU, jak podkreślały władze grupy podczas konferencji prasowej. PZU zawsze chciało wejść na rynek ubezpieczeń zdrowotnych i ta kwestia bynajmniej nie uległa zmianie.

Prawdopodobnie nowa usługa będzie wprowadzana na rynek z wykorzystaniem tzw. providerów.  Prasa donosi, że możliwe jest wykupienie przez PZU sieci usług medycznych LuxMed. Dziś jest ona wyceniana na kwotę około 1 mld zł i oficjalnie prezes PZU mówi, że na pewno szczegółowo rozważy możliwość przeprowadzenia takiej transakcji. Nie wiadomo jeszcze, czy może ona dojść do skutku.

Prywatna sieć świadcząca usługi medyczne Lux Med. Należy od 2007 roku do funduszu Mid Europa Partners. Właściciel mówi, że skłonny jest sprzedać ją zainteresowanym kupcom, ale chce uzyskać ze sprzedaży kwotę 1 mld zł. To sporo, ale PZU chyba na to stać. Zwłaszcza, że nabycie LuxMedu stwarza szerokie perspektywy na przyszłość. Szacuje się, że w ramach tejże grupy usług medycznych skupionych jest ponad 1 mln klientów. Ważne jest i to, że LuxMed. Dysponuje własnymi placówkami w liczbie 70 oddziałów  na terenie całej Polski oraz jednym szpitalem.

PZU najprawdopodobniej prędzej czy później wykona krok w stronę rynku ubezpieczeń zdrowotnych, ponieważ rozwija się on w bardzo szybkim tempie i stwarza możliwości wysokich zarobków. Według specjalistów, w ciągu najbliższych kilku lat jego wartość wzrośnie. W 2014 roku może ona wynieść aż 35,8 mld zł. Średnioroczne zapowiadane tempo wzrostu wartości rynku prywatnej opieki zdrowotnej w naszym kraju wynosi 5%.