15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościCzy można ubezpieczyć się od nowotworu?

Czy można ubezpieczyć się od nowotworu?

Czy można ubezpieczyć się od nowotworu?Ubezpieczenia na życie z reguły wykluczają z ewentualnych ryzyk choroby nowotworowe. Na rynku jednak pojawiła się polisa, która zabezpiecza na wypadek zachorowania na nowotwór. Takie ubezpieczenie oferuje ING, ale stawia klientom wiele warunków. Przede wszystkim, muszą oni zdecydować się najpierw na wykup ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Dopiero później mogą skorzystać z oferty ING na specjalne ubezpieczenie na wypadek nowotworu.

Jak zapewniał ING na konferencji prasowej, jest to nowość na rynku i ubezpieczenie to sprzedawane jest dopiero od początku tego tygodnia. Tutaj przedstawiciele Towarzystwa mijają się z prawdą, ponieważ podobne ubezpieczenie oferowane jest chociażby w PZU czy MetLife, w ramach ubezpieczeń dotyczących poważnych zachorowań. Dodatkiem do ubezpieczenia na raka w ING jest to, że klient może korzystać z usług assistance.

Do kogo ING kieruje swój promocyjny produkt? Otóż, jego odbiorcami będą osoby przed 60-tką, posiadający ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym „Sposób na Przyszłość”. Jest to typowa polisa inwestycyjna, z której część składki jest inwestowana, a część przeznaczana na ochronę ubezpieczeniową. Minimalnie na inwestycję musi zostać przekazane 50 zł, a na element ubezpieczeniowy – 100 zł. Klient nie może zrezygnować z części inwestycyjnej. Jest ona integralnym elementem oferty.

ING ogłasza, że będzie sprzedawało klientom ubezpieczenie na wypadek raka, ale tylko wtedy, gdy wcześniej wykupią oni polisę „Sposób na Przyszłość”. Na razie nie ma planów, aby oba produkty odseparować od siebie.

Polisa zakładająca ubezpieczenie przed nowotworem zapewni ubezpieczonemu pomoc finansową w wypadku zachorowania na raka, ale odszkodowanie nie zostanie wypłacone jednorazowo, a w ratach. Najwyższą, 40% ratę otrzyma on w momencie zdiagnozowania choroby. Kolejne raty zostaną wypłacone w związku z przebytą operacją, chemioterapią czy radioterapią. ING zakłada również wypłatę odszkodowania za nawrót choroby i za wygraną walkę z rakiem. W ramach ubezpieczenia klient uzyskuje także zwrot kosztów dojazdów do szpitala, wsparcie psychologa, czy zwrot kosztów opieki nad dziećmi, do puli maksymalnie 5 tys. zł.

Ubezpieczenie na wypadek raka występuje w kilku wariantach, które dotyczą innych schorzeń nowotworowych. Najtańsze ubezpieczenie będzie kosztowało 9 zł miesięcznie.