31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościOd czego uzależniony jest czas wypłaty pożyczki gotówkowej?

Od czego uzależniony jest czas wypłaty pożyczki gotówkowej?

Firmy pożyczkowe udzielające tzw. chwilówek, czyli szybkich pożyczek gotówkowych bez zbędnych formalności, szczycą się tym, że mogą wypłacić pieniądze z pożyczki w bardzo krótkim czasie. Od czego zależy to, jak szybko będziemy dysponować na naszym koncie bankowym udzieloną pożyczką?

Dopełnienie formalności

Pomimo faktu, że szybkie pożyczki udzielane są w prostym procesie kredytowym, w którym nie wymaga się od klientów składania całej sterty różnego rodzaju dokumentów i zaświadczeń, to muszą oni dopełnić pewnych formalności. Oznacza to wypełnienie formularza elektronicznego, zarejestrowanie konta użytkownika w serwisie pożyczkowym oraz dokonanie przelewu weryfikacyjnego na rachunek bankowy pożyczkodawcy. Dopiero później może on skontrolować sytuację finansową potencjalnego pożyczkobiorcy, korzystając z dostępnych baz danych m.in. Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor, baz ERIF czy KRD. To tylko jedne z wielu rejestrów, w których mogą być sprawdzane personalia klienta, wnioskującego o pożyczkę w firmie pożyczkowej.
Im szybciej wszystkie formalności zostaną dopełnione, tym szybciej może nastąpić wypłata pożyczki. Niekompletny wniosek elektroniczny, brak wymaganych zaświadczeń czy opóźnienie w zapłacie przelewu weryfikacyjnego powodują, że okres potrzebny na weryfikację klienta pod względem zdolności kredytowej wydłuża się.

Konto w tym samym banku

Klient firmy pożyczkowej może przyspieszyć termin wypłaty pożyczki, jeśli ma konto w tym samym banku, co pożyczkodawca. Dzięki temu dokonywany przez niego przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę 1 grosza lub 1 zł wpłynie na rachunek firmy pożyczkowej w trybie natychmiastowym. Weryfikacja będzie mogła zostać przeprowadzona szybko i skutecznie, a wypłata pożyczki na konto klienta także nastąpi w czasie rzeczywistym.
Pożyczkodawcy zwykle mają kilka kont w różnych bankach, aby potencjalni klienci mogli wybrać wpłatę na ten rachunek, który umożliwi przyspieszenie wszelkich procedur. Dlatego zaciągnięcie pożyczki nawet tego samego dnia jest jak najbardziej realne i dostępne dla dużej grupy klientów.
Każde niedociągnięcie w formularzu elektronicznym wypełnianym przez klienta starającego się o szybką pożyczkę powoduje wydłużenie okresu oczekiwania na przelew od firmy pożyczkowej. Jeśli klient pomyli się przy przelewie weryfikacyjnym i wyśle go na przykład z konta zarejestrowanego na inne dane niż podane w formularzu, to pożyczka w ogóle nie zostanie udzielona.
Kolejnym problemem przy wnioskowaniu o pożyczkę chwilówkę online jest to, że niektóre firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań finansowych tylko w wyznaczonych dniach i godzinach działania biura. W środku nocy, w święta i w niedziele nie można otrzymać przelewu pożyczki, ani zweryfikować swoją zdolność kredytową. Należy poczekać na kolejny dzień roboczy, gdy takie formalności będą mogły zostać dopełnione.