5.8 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościCoraz więcej możliwości inwestowania

Coraz więcej możliwości inwestowania

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych mBanku poszerza swoją ofertę o fundusze TFI Millennium. Już prawie 200 000 mKlientów inwestuje z mBankiem. TFI Millennium jest 10 Towarzystwem FI, które umożliwi Klientom mBanku inwestowanie w jednostki funduszy inwestycyjnych. Fundusze należące do tego Towarzystwa już od 1 września 2006 pojawią się na platformie SFI. Tym samym w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych inwestorzy będą mogli wybierać spośród 86 FI.
Jest to kolejny krok mający na celu rozszerzenie oferty i spełnienie oczekiwań Klientów.

“W chwili obecnej mBank jest zadowolony z ilości funduszy oferowanych na platformie SFI. Jednak nadal pozostaje otwarty na współpracę z tymi, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wejście w nowoczesny kanał sprzedaży, jakim jest platforma SFI. Dążymy do tego, aby nasi Klienci mieli jak największy wybór i nie musieli zastanawiać się, czy lepiej zainwestować w fundusz poza SFI z prowizją, czy w SFI bez prowizji. W Supermarkecie mBanku są obecnie dostępne fundusze z czołówek rankingów i do tego nieobciążone opłatą manipulacyjną. Taki model biznesowy będziemy utrzymywać w przyszłości.” – mówi Maciej Witkowski, odpowiedzialny za produkty inwestycyjne i oszczędnościowe mBanku.

TFI Millennium należy do czołówki Towarzystw obecnych na polskim rynku, dysponując obecnie ponad 2,2 mld zł aktywów netto i plasując się w stawce tuż nad DWS oraz SEB TFI, oraz nieco poniżej TFI BH (obecnie już Legg Mason) – dane na koniec czerwca 2006. Wśród zaoferowanych funduszy pojawią się:

  • Millennium Akcji
  • Millennium Zrównoważony
  • Millennium Stabilnego Wzrostu
  • Millennium Papierów Dłużnych
  • Millennium Pieniężny

W późniejszym etapie współpracy planowane jest również wprowadzenie do sprzedaży Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych.
Z Supermarketu FI korzysta już blisko 200 tys. Klientów. Aktywa zgromadzone w SFI sięgają 886 mln PLN.
Tworząc SFI, mBank wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Klientów udostępniając im wygodne i efektywne narzędzie do inwestowania w FI. Poprzez połączenia usługi inwestycyjnej z rachunkiem eKONTO, osoby korzystające z Supermarketu mają stały dostęp do systemu transakcyjnego i mogą w dowolnej chwili dokonać zlecenia nabycia lub umorzenia jednostek. Dodatkowo na stronach serwisu SFI publikowane są m.in. bieżące notowania FI oraz wskazówki i porady dla młodych inwestorów.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank