30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCitibank umocnił pozycję na rynku MSP

Citibank umocnił pozycję na rynku MSP

Citibank Handlowy wprowadził indywidualne podejście do małych i średnich firm z obrotami powyżej 8 milionów złotych. Szeroka oferta produktowa Citibank, wzmocniony zespół z doświadczeniem oraz nowoczesna baza technologiczna, umożliwiły bankowi wyjście poza obsługę pakietową.

“Chcemy wysłać przedsiębiorcom czytelną wiadomość – dla nas każda firma MSP jest klientem strategicznym.” – mówi Michał H. Mrożek, szef bankowości przedsiębiorstw Citibank Handlowy – “Wypracowaliśmy bardzo elastyczną ofertę, która rośnie wraz z rozwojem naszych Klientów. W efekcie wiele nowych firm, niemających do tej pory do czynienia z naszym bankiem, zdecydowało się nam zaufać. To napawa nas ogromnym optymizmem, wskazuje bowiem, że nasze indywidualne podejście, krojona na miarę oferta, jest tym, czego Klienci z tego segmentu tak naprawdę oczekują!.”

Citibank ma obecnie 11% udział w przychodach sektora bankowego w tym segmencie. Ponadto ma wiodącą pozycję w obszarze produktów FX – 13% i silną pozycję w bankowości transakcyjnej. Udział banku wynosi 11%. W przypadku depozytów Citibank Handlowy posiada 9% udziału, zaś w przypadku rachunków bieżących – 11% udziału w rynku. MSP w Polsce jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej i ciągle ma przed sobą duże możliwości rozwoju. Citibank Handlowy wspiera ten rozwój poprzez proponowanie nowych rozwiązań produktowych jak i usługowych dla małych i średnich firm. Takim przykładem jest umożliwienie otwierania rachunków w bankach za granicą.
Bank opiera swoje działanie na zasadzie “klient rośnie razem ze swoim bankiem”. Zakłada ona rozszerzanie oferty produktowej wraz rozwojem firmy. Nowa oferta produktowa zakłada m.in. wyważoną strukturę prowizji i opłat, skalkulowaną adekwatnie do poziomu świadczonych usług, również nowe rozwiązania w zakresie zarządzania płynnością, m.in. SpeedCollect Plus – system, który umożliwia uzgadnianie oczekiwanych płatności z rzeczywistymi wpływami, szeroką gamę kart Citibank Visa Business, itd.
Dla tych, którzy chcą mieć stały dostęp do środków, a jednocześnie oprocentowanie jak na lokacie bank proponuje DEPO PLUS, czyli połączenie najlepszych cech rachunku bieżącego i depozytu. Citibank Handlowy jest otwarty na finansowanie sektora MSP i ma taką możliwość poprzez kompleksowe finansowanie działalności odpowiadające zapotrzebowaniu w zakresie: celu, kwoty, struktury oraz terminów spłaty. Wszystkie produkty łączy jednak wspólny mianownik – indywidualne podejście do Klienta.
źródło: Citibank Handlowy – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Citibank Handlowy