15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościCertyfikaty Legg Mason na GPW

Certyfikaty Legg Mason na GPW

Jak poinformował Legg Mason FIZ w dniu jutrzejszym, tj. 25 sierpnia, odbędzie się pierwsze notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. 36 102 certyfikatów inwestycyjnych serii A Legg Mason Akcji Skoncentrowany FIZ. Certyfikaty funduszu będą notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą LMASFIZ.
Legg Mason Akcji Skoncentrowany FIZ jest funduszem typu opportunity, inwestującym głównie w akcje notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. Jego najważniejsze cechy to niska dywersyfikacja (z reguły 10 – 20 spółek w portfelu), wysoka koncentracja (udział pięciu największych pozycji może sięgać do 75% wartości aktywów netto) oraz inwestowanie w wartość na podstawie analizy fundamentalnej. Fundusz jest zarządzany zgodnie ze strategią bez-benchmarkową.
Informacje dodatkowe:
Legg Mason TFI S.A. (Legg Mason TFI) jest częścią Grupy Legg Mason – jednej z największych firm inwestycyjnych na świecie. Prowadzi politykę inwestycyjną opartą na analizie fundamentalnej i selektywnym stylu inwestycyjnym. Na polskim rynku TFI działa od 1998 roku. Legg Mason TFI oferuje różnorodną gamę produktów dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak też instytucjonalnym.
Legg Mason Zarządzanie Aktywami S.A. (LM ZA) jest jedną z najbardziej szanowanych i najdłużej działających na polskim rynku firm asset management. Oferuje swoje usługi głównie dla dużych firm z sektora ubezpieczeniowego, funduszy inwestycyjnych, a także zamożnych osób prywatnych.
Legg Mason Inc. to założony w 1899 finansowy holding oferujący szeroki wachlarz produktów inwestycyjnych (zarządzania aktywami) dla klientów indywidualnych, korporacji, jednostek administracji rządowej, planów emerytalnych i instytucjonalnych inwestorów na całym świecie. Od 1983 roku jest notowany na New York Stock Exchange i zarządza aktywami o łącznej wartości 698 mld USD (stan na 31.12.2008).
źródło: leggmason.pl – informacja prasowa