7 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościCashback przy kredycie mieszkaniowym

Cashback przy kredycie mieszkaniowym

cashbank_kredyt_mieszkaniowyProgramy Cashback działają w wielu bankach i pozwalają klientom na uzyskiwanie bonusu finansowego za płatności kartą płatniczą, albo dokonywanie płatności bezgotówkowych przy użyciu konta osobistego. Zwykle banki ograniczają maksymalną, roczną kwotę zwrotu z Cashback, ale i tak program ten jest atrakcyjny dla klientów i jest atutem oferty bankowej. W Zachodniej Europie coraz większą popularnością cieszy się Cashback dołączany do kredytu mieszkaniowego. Na czym on polega?
Programy Cashback dołączane do kredytów mieszkaniowych funkcjonują między innymi w Wielkiej Brytanii. Ich konstrukcja jest bardzo prosta. Kredytobiorca uzyskujący pozytywną decyzję kredytową i podpisujący umowę kredytową z bankiem, w ramach programu Cashback otrzymuje bonus w postaci określonego procentu od wartości zaciągniętego kredytu. Procent ten wynosi od 1 do nawet 5%. Może być on określony również w postaci kwotowej i wówczas wynosi on około 200 funtów. Klienci uzyskują więc w gratisie bonus finansowy, który przy zakupie mieszkania bardzo się przydaje – np. na sfinansowanie części wyposażenia mieszkania, czy przeprowadzenia niezbędnego remontu. Pieniądze z Cashback klient może przeznaczyć na dowolny cel.
Bonus finansowy wypłacany jest albo tuż przed uruchomieniem pierwszej transzy kredytu, albo po tym fakcie, także pieniądze w krótkim czasie postawione są do dyspozycji kredytobiorców.
Cashback przy kredycie mieszkaniowym wbrew pozorom nie jest „prezentem” ze strony banku, ale jego koszty wliczone są w koszty kredytowe. Jest on najczęściej elementem oprocentowania kredytu mieszkaniowego.
Podobny bonus do kredytu mieszkaniowego oferował 2 lata temu Eurobank, finansując do kwoty 600 zł przeprowadzkę klientów, którzy zaciągali w tym banku kredyty hipoteczne. Promocja osiągnęła zamierzony skutek, w postaci wzrostu liczby udzielanych kredytów mieszkaniowych.
Obecnie programy nazywane „Cashback” lub „Moneyback” funkcjonują w nowoczesnych bankach, takich jak Alior Bank, Meritum Bank czy Bank Millennium. Banki te zwracają część wydanych kwot przy użyciu do płatności, kart płatniczych. Internetowy Alior Sync zwraca określony procent od zakupów internetowych, bez względu na to, czy płatność odbywa się za pośrednictwem karty płatniczej czy konta osobistego. Czy Cashback dokładany do kredytu hipotecznego przyjmie się w Polsce? Dowiemy się tego w przyszłości, ale popularność dziś funkcjonujących programów bonusowych wskazuje, że kolejny będzie tak samo popularny wśród klientów banków.