30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCashback – nie potrzebujesz bankomatu, by wypłacić pieniądze

Cashback – nie potrzebujesz bankomatu, by wypłacić pieniądze

Cashback – nie potrzebujesz bankomatu, by wypłacić pieniądzeWybierasz się na wakacje? Jeszcze nie zlokalizowałeś bankomatu w miejscu letniego wypoczynku? Sprawdź czy w sklepie, w którym podczas urlopu robisz zakupy nie masz możliwości skorzystania z usługi cashback.

Z usługi cashback mogą skorzystać posiadacze kart płatniczych sygnowanych logiem MasterCard oraz VISA. Cashback pozwala na wypłatę gotówki, do 200 PLN, podczas dokonywania zakupów.

Jak w praktyce działa cashback? Załóżmy, że chcemy wypłacić 100 PLN. Udajemy się do sklepu, oznaczonego logiem VISA Cash Back bądź MasterCard Cash Back (naklejka zazwyczaj znajduje się w witrynie sklepowej bądź przy samej kasie). O możliwość skorzystania z usługi możemy zawsze zapytać sprzedawcę. Robimy drobne zakupy, kasjer do rachunku dolicza kwotę, którą chcemy wypłacić, obciąża nasz rachunek powiększoną sumą, za transakcję płacimy kartą, otrzymujemy 100 PLN w gotówce.

Dlaczego warto korzystać z usługi cashback? Po pierwsze nie tracimy czasu na szukanie bankomatu. W turystycznych miejscowościach nie zawsze znajdziemy bankomat, z którego możemy pobrać pieniądze bez prowizji. Po drugie oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. W zależności od tego w jakim banku posiadamy rachunek, za wypłatę gotówki z „obcego” bankomatu możemy zapłacić nawet 5 PLN, tymczasem prowizja pobierana za korzystanie z cashback zwykle nie jest wyższa niż 1 PLN.

Gdzie znajdziemy sklepy, w które umożliwiają skorzystanie z funkcji cashback? Na terenie całego kraju, a zwłaszcza, jak podaje MasterCard, w “miejscowościach, gdzie bankomatów jest mało, a potrzeba wypłaty gotówki duża”. W Polsce funkcjonuje obecnie 25 tys. tego typu puntów – sklepów oraz stacji benzynowych.

Usługi korzystać mogą posiadacze kart VISA oraz MasterCard. Udostępnią ją większość funkcjonujących na polskim rynku banków. Zanim skorzystamy z usługi warto zapoznać się z taryfikatorem banku, w którym posiadamy konto – niektóre oferują cashback za darmo, niektóre pobierają prowizję w wysokości od 1 PLN do 2 PLN.