27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCash back w Alior Banku do likwidacji?

Cash back w Alior Banku do likwidacji?

system_cash_back_alior_bankSystemy Cash Back w bankach pozwalają klientom na odzyskiwanie części kwot wydatkowanych na zakupy. Taki system jest motywacją dla klientów do dokonywania płatności przy użyciu karty debetowej czy kredytowej wydanej przez dany bank. Niestety, ale dotychczasowy niezwykle atrakcyjny program Cash Back w Alior Sync, zmienił się nie do poznania – na niekorzyść klientów.

Do tej pory Cash Back w internetowym banku Alior Sync polegał na zwrocie klientom 5% kwoty wartości zakupów dokonywanych w Internecie. Ograniczeniem miesięcznym był limit 1250 zł i to on ulegnie zmianie. Alior Sync ogranicza zwrot pieniędzy w systemie Cash Back do 200 zł rocznie. To znacznie mniej, niż w poprzednim wariancie. Niejako w zamian klienci otrzymują darmowe bankomaty za granicą, ale najpewniej nie będą one tak atrakcyjne, jak zwrot gotówki w wysokości do 1250 zł miesięcznie.

Od 1 kwietnia wszyscy nowi klienci banku, a od 1 czerwca dotychczasowi klienci, będą co prawda korzystali z systemu Cash Back, ale na zmienionych zasadach. Zwrot 5% transakcji w Internecie zostanie ograniczony kwotą 50 zł miesięcznie i 200 zł rocznie. Dodatkowo, Cash Back będzie funkcjonował wyłącznie w odniesieniu do tych klientów, którzy przelewają na konto w Alior Sync swoje wynagrodzenie z pracy zawodowej, świadczenia emerytalne lub rentowe, czy też stypendium. Z Cash Back nie skorzystają już na przykład klienci, którzy co prawda przelewają na konto w Alior Sync pieniądze, ale pochodzące z ich własnej działalności gospodarczej. Nie będzie to bowiem stricte wynagrodzenie.

W zamian za spore cięcia w Cash Back, Alior Sync daje klientom darmowe bankomaty za granicą oraz 90-dniową lokatę z oprocentowaniem na 5% w skali roku. Takie oprocentowanie w dzisiejszych warunkach rynkowych jest bardzo atrakcyjne. Niestety, i tu występuje ograniczenie kwoty lokaty – do 10 tys. zł dla jednego klienta.

Alior Sync funkcjonuje na polskim rynku już od roku i początkowo przyciągał do siebie klientów prostotą obsługi konta i możliwością korzystania z wielu produktów finansowych przez Internet. Możliwość uzyskania wysokich zwrotów z programu Cash Bank wyróżniała Alior Sync na tle pozostałych banków oferujących podobne gratisy dla klientów. Dzisiejsze diametralne okrojenie programu Cash Back na pewno w sposób negatywny wpłynie na jego odbiór wśród klientów – nie tylko nowych, ale również dotychczasowych. Na jego korzyść przemawia jedynie to, że pozostaje on jednym z najtańszych banków na rynku, nie pobierając prowizji i opłat za prowadzenie konta.