15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościBRE Bank wyróżniony

BRE Bank wyróżniony

21 lipca 2009 r. międzynarodowy magazyn finansowy Global Finance ogłosił pierwszą grupę zwycięzców konkursu „World’s Best Internet Banks”. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza Zintegrowana Bankowa Platforma Korporacyjna” w Europie Środkowo-Wschodniej zajął BRE Bank.
Zwycięzcy „World’s Best Internet Banks” wyłaniani są na poziomie zarówno krajowym, jak i regionalnym. Global Finance wyróżnia banki w następujących regionach: Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Azja, Bliski Wschód, Afryka, Europa i Europa Środkowo – Wschodnia.
Kandydaci tegorocznej edycji byli oceniani m.in. według następujących kryteriów: strategia pozyskiwania i obsługi klienta w Internecie, stopień wykorzystania oferty bankowości internetowej przez klientów, przyrost liczby klientów korzystających z bankowości internetowej, zakres oferty produktowej dostępnej przez Internet, funkcjonalność i projekt serwisu internetowego.
Ocenie podlegała również strategia wykorzystania Internetu w bankowości transakcyjnej i w działalności informacyjnej. Na uwagę zasługuje fakt, że BRE Bank znalazł się w gronie światowych liderów bankowości korporacyjnej.

“Jesteśmy bardzo dumni z tego prestiżowego wyróżnienia. BRE Bank od początku swej działalności wytyczał ścieżki rozwoju, którymi powinna podążać bankowość korporacyjna, i proponował produkty wyprzedzające oczekiwania klientów. Cieszy nas, że oferowane przez BRE Bank rozwiązania, takie jak zintegrowany portal informacyjno – transakcyjny, którego częścią jest platforma iBRE, kolejny raz zostały docenione na arenie międzynarodowej.” – mówi Dariusz Nalepa, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej BRE Banku.

“Za sprawą fenomenu Internetu całkowicie zmienił się stosunek wielu konsumentów do usług bankowych. Dzięki stale poszerzającym się możliwościom możemy proponować klientom BRE Banku znaczące i coraz ciekawsze usprawnienia, także w bankowości korporacyjnej. Jednocześnie cały czas pracujemy nad nowymi inicjatywami rozwojowymi, które są jeszcze przed nami.” – podsumowuje Mariusz Grendowicz, prezes zarządu BRE Banku.

Global Finance jest specjalistycznym, międzynarodowym magazynem finansowym, który zajmuje się publikacją analiz gospodarczych i informacji na temat przedsiębiorstw i instytucji finansowych działających na światowych rynkach. Magazyn istnieje od 1987 roku i jest rozpoznawany w dużej mierze dzięki corocznym rankingom oceniającym osiągnięcia instytucji finansowych na całym świecie.
źródło: BRE Bank – informacja prasowa