23.6 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaAktualnościBRE ubezpieczy mieszkanie

BRE ubezpieczy mieszkanie

BRE Bank ubezpieczy mieszkanieKlienci chcący ubezpieczyć swój dobytek powinni zainteresować się faktem wprowadzenia do oferty mBanku i MultiBanku, czyli placówek podlegających BRE Bankowi, zmian w zakresie ubezpieczeń mieszkań. BRE Ubezpieczenie zostało stworzone specjalnie z myślą ubezpieczania ruchomości, elementów stałych i OC wiążącym się z posiadaniem i użytkowaniem mieszkania.
Zakres tego ubezpieczenia obejmuje także pomieszczenia gospodarcze, do których bankowcy zaliczają garaż, wózkownie lub piwnicę. Nowością w ofercie BRE Ubezpieczenia będą od dziś nowe produkty Mieszkanie 24h, jak i Moje Mieszkanie. Nowa propozycja mBanku i MultiBanku pozwoli na zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej dla wyposażenia i elementów stałych, mieszkań klientów. To one bowiem najczęściej są dotknięte szkodą w wyniku zaistnienia pewnych zdarzeń.
Produkt ubezpieczeniowy BRE Ubezpieczenia przede wszystkim ma na uwadze te elementy wyposażenia i stałych elementów mieszkania, które najczęściej ulegają zniszczeniu. Ponad 90% zdarzeń dotyczy tego rodzaju elementów, na co wskazują statystyki towarzystw ubezpieczeniowych.
Jeśli chodzi o ruchomości objęte ubezpieczeniem BRE, mowa tu o elementach wyposażenia danego lokalu oraz wszelkich przedmiotach, które wykorzystywane są przez właścicieli lokalu do prowadzenia normalnego gospodarstwa domowego. Wśród elementów stałych mieszkania, które również są ubezpieczane, wymienia się zamontowane na stałe lub wbudowane elementy lokalu mieszkalnego. Są to m.in. okna, drzwi, instalacje gazowe, elektryczne czy hydrauliczne.
Ubezpieczenia proponowane przez BRE Ubezpieczenia za pośrednictwem mBanku i MultiBanku powinny w szczególności zainteresować osoby, które nie tyle są właścicielami lokalu mieszkalnego, ale są oni użytkownikami mieszkania. Nowa oferta ubezpieczeń adresowana jest przede wszystkim do osób mieszkających w mieszkaniach spółdzielczych czy popularnych w ostatnim czasie TBS-ach.
Również osoby wynajmujące mieszkanie od właścicieli mogą ubezpieczyć je w ramach oferty BRE Banku. Ochrona ubezpieczeniowa może zostać poszerzona o produkt Home Assistance, który umożliwia bezpłatne interwencje fachowców, na wypadek awarii w mieszkaniu.
Klienci nie powinni mieć żadnych problemów z zakupem wybranego przez siebie ubezpieczenia mieszkania. Można tego dokonać w mBanku lub MultiBanku, korzystając z telefonu, z Internetu, albo wybierając się do placówki jednego z banków. Wybór opcji ubezpieczeniowej jest również bardzo prosty, ponieważ sprowadza się on właściwie do określenia wartości mieszkania i znajdującego się w nim wyposażenia.
Wszystkie elementy, jakie docelowo chcemy objąć ochroną ubezpieczeniową wybieramy z listy przedstawionej przez bank. Klienci mający problem z wyceną takich elementów mogą wybrać jeden z 3 pakietów, które zróżnicowane są pod kątem wartości deklarowanego wyposażenia.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: BRE Bank