24 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościBPH wprowadza nową politykę kredytów walutowych

BPH wprowadza nową politykę kredytów walutowych

Bank BPH wprowadza nową politykę w zakresie walutowych kredytów na finansowanie nieruchomości udzielanych Klientom indywidualnym. Zawarte wcześniej umowy kredytowe nie ulegają zmianie. Decyzja ta jest zgodna z rekomendacjami wydanymi przez Komisję Nadzoru Bankowego, jak również jest następstwem realizacji punktu 14 Uchwały KNB nr 20/KNB/06 z dnia 5 kwietnia 2006 roku zezwalającej UniCredito Italiano S.p.A. na wykonywanie prawa głosu w Banku BPH.
Od 15 lipca 2006 roku Bank BPH będzie oferował kredyty walutowe wyłącznie Klientom uzyskującym dochody w walutach obcych lub posiadającym w Banku aktywa w tej samej walucie co wnioskowany kredyt, co najmniej w wysokości wnioskowanej kwoty kredytu. Kredyty w walutach obcych będą dostępne także dla Klientów segmentu Platinum. Zmianie ulegnie również maksymalny poziom wskaźnika LTV* dla kredytów budowlano-hipotecznych i hipotecznych w walutach obcych – będzie on wynosił 70%.

“Zgodnie ze strategią Banku BPH, kredyty na finansowanie nieruchomości są jednym z kluczowych produktów Banku i wzrost ich sprzedaży pozostaje jednym z głównych celów w zakresie rozwoju bankowości detalicznej.” – powiedział Józef Wancer, Prezes Zarządu Banku BPH – “Jestem przekonany, że nasze wyniki za ten rok będą, już tradycyjnie, lepsze od ubiegłorocznych.” – dodał.

Od 15 lipca 2006 roku Bank BPH wprowadzi na rynek nową konkurencyjną ofertę złotowych kredytów na finansowanie nieruchomości.
źródło: Bank BPH – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank BPH