31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościBPH bije rekordy sprzedaży kredytów mieszkaniowych

BPH bije rekordy sprzedaży kredytów mieszkaniowych

W czerwcu 2006 roku Bank BPH odnotował najwyższą w swojej historii sprzedaż kredytów mieszkaniowych. Bank udzielił w tym miesiącu rekordową ilość kredytów – ponad 4,4 tys. sztuk o łącznej wartości 580 mln zł. Oznacza to sprzedaż o 22 proc. wyższą niż przed rokiem i aż dwukrotnie wyższą w porównaniu z czerwcem 2004 roku. Od początku 2006 roku z kredytu mieszkaniowego Banku BPH skorzystało już prawie 20 tys. osób, a łączna kwota udzielonych kredytów wyniosła ponad 2,5 mld zł. W wyniku tak wysokiej sprzedaży, zadłużenie w Banku BPH z tytułu kredytów hipotecznych wyniosło ponad 11 mld zł (na koniec maja br.), a udział w rynku wg stanu zadłużenia z tytułu kredytów hipotecznych wyniósł 18,43 proc. (stan na koniec maja br.).

  • rekordowa ilość i wartość kredytów hipotecznych udzielonych w czerwcu 2006 roku – 4,4 tys. sztuk o wartości 580 mln zł
  • wartość udzielonych kredytów w I półroczu br. – ponad 2,5 mld zł
  • drugie miejsce na rynku z 18,43 proc. udziałem

Doskonałe wyniki sprzedaży to efekt bardzo atrakcyjnej oferty oraz promocji kredytów mieszkaniowych, która trwała od marca do końca czerwca tego roku.
Od lipca Bank BPH wprowadził kolejne udogodnienie podwyższając dostępną standardowo kwotę kredytu złotowego do 85 proc. wartości nieruchomości (wskaźnik LTV), jednocześnie obniżając do 15 proc. wymagany wkład własny. Dzięki temu obniżone zostały koszty ponoszone przez Klientów z tytułu ubezpieczenia przekroczonego wskaźnika LTV oraz zwiększyła się dostępność kredytów złotowych.
Ponadto Bank umożliwia Klientom:

  • uzyskanie kredytu w wysokości do 100 proc. wartości nieruchomości, po ubezpieczeniu wymaganego wkładu własnego (przekroczonego wskaźnika LTV)
  • rozłożenie spłaty nawet na 30 lat, dzięki czemu raty kredytu są maksymalnie niskie
  • zawieszenie spłaty kapitału nawet 3 razy na 6 miesięcy w okresie spłaty
  • oferuje także bezpłatne rozpatrzenie wniosku kredytowego

Osobom zainteresowanym konsolidacją swoich zobowiązań finansowych Bank proponuje kredyt konsolidacyjny. Na dowolny cel oferuje pożyczkę hipoteczną.
źródło: Bank BPH – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank BPH