8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościBGŻOptima wprowadzi karty kredytowe

BGŻOptima wprowadzi karty kredytowe

karta_kredytowa_bgz_optimaNowości w ofercie BGŻOptima – ten internetowy oddział bankowy, specjalizujący się dotychczas wyłącznie w produktach oszczędnościowych, ma w planach rozszerzenie działalności o produkty kredytowe. Pierwszym krokiem ku temu będzie wprowadzenie do oferty już na jesieni kart kredytowych dla klientów. Nie oznacza to jednocześnie, że bank BGŻOptima diametralnie zmieni swój profil działania.

Dotychczas BGŻOptima przyciągał do siebie klientów za pośrednictwem wszelkiego rodzaju depozytów. Wystartował na polskim rynku bankowym dwa lata temu, wprowadzając od razu do oferty depozyty o stawce 6,5% w skali roku. Wysokooprocentowane lokaty pozwoliły na zgromadzenie sporej bazy lojalnych klientów. W niecałe dwa lata bank miał już 100 tys. klientów i 2,5 mld zł depozytów.

Dziś klienci BGŻOptima mają szansę na skorzystanie z dwóch nowych produktów służących do systematycznego oszczędzania, choć ich oprocentowanie nie jest najwyższe na rynku. BGŻOptima urozmaicił swoją ofertę produktami Optima Saver oraz Optima Duo. Pierwszy z produktów posiada oprocentowanie w wysokości 3,5% w skali roku, zaś drugi – 4% w skali roku. W wyniku diametralnych obniżek głównych stóp procentowych w Polsce przez Radę Polityki Pieniężnej, BGŻOptima nie może już oferować klientom wysoką stopę zwrotu z inwestycji w lokaty terminowe. Musi więc szukać innych produktów, które przyciągną uwagę klientów.

Elastyczne systemy oszczędzania – Optima Saver i Optima Duo to właściwie produkty mające zastąpić w ofercie BGŻOptima korzystne lokaty terminowe. Optima Saver jest celowym, bezpłatnym rachunkiem oszczędnościowym, służącym do systematycznego oszczędzania, zaś Optima Duo jest programem inwestycyjno-oszczędnościowym, umożliwiającym samodzielny wybór przez klienta strategii inwestycyjnej.

Wprowadzenie do oferty BGŻOptima kart kredytowych, zapowiadane już jesienią tego roku, będzie ogromną zmianą w polityce prowadzonej przez bank. Zmieni się jego profil działalności. Do tej pory w BGŻOptima na próżno można było szukać w ofercie produktów kredytowych, a nawet zwykłych kart płatniczych, debetowych. Karty kredytowe, jakie zaoferuje bank, będą wyposażone w pewne unikatowe funkcjonalności. Dokonując zakupów przy użyciu karty kredytowej BGŻOptima klient jednocześnie będzie oszczędzał. Niewiadomo jeszcze, w jaki sposób, ale ma to być mechanizm atrakcyjny dla klienta.

Być może rozszerzając ofertę BGŻOptima chce powoli dążyć do zyskania miana banku uniwersalnego, kładącego największy nacisk na korzystne systemy oszczędzania dla swoich klientów.