23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościBGŻ Optima daje 7% na lokacie

BGŻ Optima daje 7% na lokacie

1811Internetowy bank, BGŻOptima reklamuje w mediach internetowych najnowszą lokatę na 7% w skali roku. To znacznie wyżej niż przeciętne oprocentowanie depozytów terminowych w Polsce. BGŻOptima znany jest z tego, że specjalizuje się w ofercie oszczędnościowej. Czy lokata na 7% w skali roku pozwoli BGŻOptima zyskać nowych klientów?

Czas pokaże, tymczasem warto przyjrzeć się produktom oszczędnościowym i inwestycyjnym, jakie ma dla klientów BGŻOptima. Bank ten w swojej niecodziennej kampanii reklamowej w telewizji proponuje codzienne oszczędzanie na rachunkach za prąd i wodę po to, aby mieć wolne środki finansowe na zainwestowanie w jego produkty. Reklama, w której „Optymianie”, czyli przybysze z bezkresu Internetu przekonują, że każdy może mieć środki na inwestycje i oszczędzanie, przyciąga uwagę.

BGŻOptima ofensywnie walczy o oszczędzających, zwłaszcza, że stosunkowo duża ich grupa wycofuje obecnie swoje pieniądze z lokat terminowych w wielu bankach i przenosi je na konta oszczędnościowe lub osobiste, a nie na lokaty. Te ostatnie są oprocentowane często na mniej niż 3% w skali roku. Nie umożliwiają osiągnięcia wysokich zysków, dlatego też klienci poszukują alternatywnych sposobów na bezpieczne oszczędzanie, albo też postanawiają przechowywać swoje pieniądze w domu, do czasu pojawienia się na rynku atrakcyjnej oferty oszczędnościowej i inwestycyjnej.

BGŻOptima przekonuje, że ma najlepszą ofertę tego typu na rynku i rzeczywiście oferowane 7% w skali roku robi wrażenie. Z takiego oprocentowania można skorzystać w pakiecie „Fundusz z lokatą”. Lokata będąca elementem składowym wspominanego produktu BGŻOptima ma oprocentowanie na 7% w skali roku, zaś fundusz inwestycyjnych pochodzi z KBC TFI. Jest to więc właściwie połączenie funduszu inwestycyjnego i lokaty terminowej. BGŻOptima jasno informuje klientów, że lokata z funduszem nie jest tak bezpieczna, jak przeciętna lokata terminowa w banku, ale jednocześnie, sporo można zarobić na takiej inwestycji. Lokata na 7% w skali roku jest w zasadzie dodatkiem do funduszu inwestycyjnego, a nie równoważnym elementem pakietu.

Jak taka inwestycja wygląda w praktyce? Otóż, na każde 200 zł ulokowane w funduszu klient może włożyć 100 zł na lokatę na 7%, która jest lokatą trzymiesięczną. Dodatkowo, BGŻOptima oferuje klientom w ramach „Funduszu z lokatą”, zwolnienie z opłat manipulacyjnych przy zakupie i sprzedaży jednostek funduszu inwestycyjnego. Klient ponosi tylko koszt opłaty za zarządzanie swoimi środkami finansowymi przez fundusz. Możliwość zakupu funduszu bez opłaty manipulacyjnej wstępnej niewątpliwie jest dużą zaletą „Funduszu z lokatą” na tle innych, podobnych produktów.