środa, 27 września, 2023
Strona głównaAktualnościBGŻ wprowadza rewolucję w kredytach hipotecznych

BGŻ wprowadza rewolucję w kredytach hipotecznych

BGŻ wprowadza rewolucję w kredytach hipotecznychBGŻ Optima to nowa marka na polskim rynku finansowym, choć ściśle związana jest ona oczywiście z Bankiem Gospodarki Żywnościowej, bowiem jest to oddział internetowy tego banku. BGŻ po udanym starcie rynkowym swojej nowej marki, kiedy to oferowała ona korzystne lokaty z dzienną kapitalizacją, oprocentowane najwyżej na rynku, teraz poszerza swoją ofertę o kolejne, rewolucyjne produkty. Wśród nich wymienia się konta osobiste i kredyty hipoteczne.
Marka BGŻ jest korzystnie kojarzona na rynku przez klientów z bezpieczeństwem. Bank chce właśnie na tej cesze zbudować swoją silną pozycję na rynku detalicznym, stąd też ofensywa kredytowa i depozytowa.
W mediach pojawiają się już pierwsze reklamy dotyczące ROR-ów, czyli Rachunków Oszczędnościowo-Rozliczeniowych. Są one promowane hasłem „Konta z premią”, ale odpowiadają one produktom depozytowym „Konta z podwyżką”. ROR daje klientowi nową opcję oddawania przez bank kwoty 1% najwyższego w ciągu miesiąca wpływu na konto. Zmasowana kampania medialna ma na celu wypromowanie nowych kont osobistych w BGŻ, a w reklamach bank będzie namawiał do tego hasłem „Człowieku, załóż konto w BGŻ”.
Dla klientów BGŻ oraz osób, które planują zainwestować w nieruchomości, najbardziej interesująca może okazać się oferta BGŻ dotycząca kredytów hipotecznych. Bank gwarantuje, że będą one miały najniższą cenę. Jest to nowość w ofercie, polegająca na tym, że bank w przypadku każdego kredytu hipotecznego będzie naliczał do oprocentowania stałą marżę w wysokości 1% dla wszystkich. Dodatkowo, klienci mają zagwarantowane obniżenie marży, gdyby znaleźli lepszą ofertę kredytu hipotecznego u konkurencji. Wystarczy, że klient przyniesie z innego banku formularz o kosztach produktu finansowego, sformułowany w ustawie o kredycie konsumenckim, w którym zobowiąże się do niższej marży kredytowej, a BGŻ natychmiast przebije tą ofertę, pozostając najtańszym bankiem pod względem hipotek.
Dodatkowym atutem kredytów hipotecznych w Banku Gospodarki Żywnościowej jest to, że kredytobiorca nie ma obowiązku wykupienia w ich przypadku programów oszczędnościowych, aby uzyskać obniżenie marży kredytowej do poziomu 1%. BGŻ wymaga jedynie, aby przy okazji zaciągania kredytu hipotecznego klient wykupił ubezpieczenie mieszkania, konto osobiste i kartę kredytową.
Opisywana rewolucja w zakresie kredytów hipotecznych docelowo ma przynieść bankowi aż 140 tys. nowych klientów do końca bieżącego roku. Warto podkreślić, że jest to plan minimum, jaki zamierza zrealizować BGŻ.

Podobne wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Najpopularniejsze