11.3 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościBGŻ daje większy zysk

BGŻ daje większy zysk

BGŻ daje większy zyskBank BGŻ jako kolejna instytucja w Polsce w ostatnim czasie zdecydował się na zmianę oprocentowania lokat. Bank podwyższył stałe oprocentowanie lokat złotowych zakładanych na pół roku, których minimalna wartość wynosi 30 000 zł. Oferta nowych lokat 6-miesięcznych z podwyższonym oprocentowaniem skierowana jest do klientów indywidualnych. W chwili obecnej, lokaty mają oprocentowanie na poziomie 4,30% w skali roku. Warto podkreślić, że oprocentowanie lokat w pozostałych progach kwotowych pozostaje wciąż bez żadnych zmian.
Jeśli oferta nowych lokat półrocznych w złotówkach wydaje się klientom atrakcyjna, mogą bez większych przeszkód założyć je w placówce banku. Bank BGŻ w chwili obecnej posiada ponad 380 placówek na terenie całej Polski. Wizyta w oddziale banku to tylko jedna z możliwości otwarcia półrocznej lokaty z podwyższonym oprocentowaniem. Lokatę można założyć bez konieczności wychodzenia z domu, korzystając ze sprawnego systemu bankowości internetowej lub telefonicznej. Prostota korzystania z oferty Banku BGŻ sprawia, że najprawdopodobniej wielu klientów zdecyduje się na otwarcie takiej lokaty.
Przedstawiciele Banku BGŻ podkreślają, że decyzja o zmianie oprocentowania lokat złotowych półrocznych podyktowana była obserwacjami rynku. Bank dąży do ciągłego dostosowywania oferty depozytowej do zmieniającego się poziomu stóp rynkowych. Eksperci bankowi twierdzą, że lokaty bankowe są dziś zdecydowanie najlepszą formą ochrony kapitału. Dzieje się tak z uwagi na mało stabilną sytuację ekonomiczną Polski. W takich warunkach inwestowanie w akcje, bądź też w fundusze może nieść ze sobą stanowczo zbyt wysokie ryzyko dla inwestorów. Możliwość uzyskania zysku na lokatach, a także ochrona zainwestowanego kapitału, to dwa główne powody zakładania lokat.
Począwszy od 12 lipca 2011 roku, aż do końca sierpnia bieżącego roku w banku BGŻ jednocześnie z ofertą na podwyższone oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej w złotówkach, znajduje się 12-miesięczna „Lokata Szybkorosnąca”. Jej konstrukcja zakłada, że oprocentowanie będzie wzrastało z każdym kolejnym miesiącem utrzymywania środków. W ostatnim miesiącu trwania lokaty, depozyt będzie oprocentowany na 10% w skali roku. Oprocentowanie efektywne za cały okres lokacyjny powoduje, że Bank BGŻ znajduje się dziś w czołówce banków z tego typu lokatami. Polski rynek jest przesycony mnogością lokat, z których każda ma nieco inną konstrukcję i oprocentowanie. Polacy mają, więc z czego wybierać sposób na efektywne oszczędzanie.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Bank BGŻ