9.8 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościBezpieczne wakacje? Pamiętaj o polisie turystycznej

Bezpieczne wakacje? Pamiętaj o polisie turystycznej

Bezpieczne wakacje? Pamiętaj o polisie turystycznejSezon urlopowy w pełni. Jedna trzecia Polaków deklaruje wakacyjny wyjazd. Planując wakacyjne wojaże, przebierając w bogatej ofercie biur podróży, nie zapominajmy o wykupieniu polisy turystycznej, aby żaden niespodziewany wypadek nie zepsuł nam wypoczynku.

Wykupując wczasy w biurze podróży, decydując się na zorganizowany wyjazd jesteśmy zobligowani do wykupienia polisy turystycznej. Jednak podstawowe ubezpieczenie oferowane przez tour operatora gwarantuje nam zwykle jedynie zwrot kosztów leczenia, zdarza się, że zawiera także okrojony pakiet assistance.

Planując wakacje marzeń, nie dopuszczamy myśli o czyhających na nas podczas wyjazdu niebezpieczeństwach. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują podróżującym dodatkowe polisy. Możemy wzbogacić swoje ubezpieczenie, m.in. o pakiet: NNW, OC, zabezpieczający nas w razie utarty bagażu, sprzętu sportowego. Zapewnić zwrot kosztów w przypadku odwołanie imprezy turystycznej, noclegu, anulowania biletu, a także rezygnacji z wakacji w przyczyn zawodowych.

O wykupieniu dodatkowej polisy powinny pomyśleć zwłaszcza osoby cierpiące na schorzenia przewlekłe takie, jak m.in.: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, astma. Standardowa polisa turystyczna, bowiem nie pokrywa kosztów leczenia w podróży następstw chorób przewlekłych, a także zaostrzenia stanów chorobowych. Cierpiąc na któreś z powyższych schorzeń, warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie gwarantujące zwrot kosztów leczenia w takich przypadkach.

Specjalne polisy przygotowano także dla miłośników aktywnego wypoczynku. Amatorom fizycznego wysiłku, zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od ryzyka związanego z uprawianiem sportu. Istnieje również możliwość ubezpieczenia sprzętu sportowego.

Na co jeszcze zwrócić uwagę decydując się na wykupienie polisy turystycznej? Bardzo istotna z punktu widzenia ubezpieczonego jest forma obsługi polisy, jaką zapewnia ubezpieczyciel. Można ona mieć dwojaki charakter: gotówkowy bądź bezgotówkowy. W przypadku obsługi gotówkowej, jeśli zajdzie konieczność skorzystania z pomocy medycznej, ubezpieczony pokrywa koszt leczenia z własnej kieszeni, a towarzystwo ubezpieczeniowe, po przedstawianiu rachunków zwraca mu równowartość. Jeżeli zawarta umowa gwarantuje bezgotówkową obsługę polisy, wówczas podróżny, zgłasza się do specjalnego centrum alarmowego ubezpieczyciela , a ten organizuje pomoc i rozlicza się z usługodawcą.

Gdzie wykupić ubezpieczenie? O możliwości rozbudowania polisy o dodatkowe pakiety zawsze możemy zapytać w biurze podróży, w którym wykupiliśmy wczasy, ale również zwrócić się bezpośrednio do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a także do … banku. Banki coraz częściej we współpracy z TU przygotowują atrakcyjną ofertę polis. Zdarza się, że klienci banku mogą liczyć na preferencyjne warunki ubezpieczenia.

Decydując się na wykup dodatkowej polisy warto dokładnie sprawdzić na jaką sumę opiewa ubezpieczenie. Może okazać się bowiem, że nawet dodatkowy pakiet, nie pokryje w pełni kosztów skomplikowanej operacji.

Aktualną ofertę polis znajdziesz w sekcji Ubezpieczenia.