14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościBez pieniędzy impreza okolicznościowa się nie wyprawi

Bez pieniędzy impreza okolicznościowa się nie wyprawi

Sytuacja finansowa wielu ludzi jest na tyle trudna, że nie łatwo jest nawet zorganizować uroczystość okolicznościową w rodzinnym gronie. Z kolei jeśli mówimy o większych imprezach tj. ślub i wesele, to nie pozostaje nam nic innego jak kredyty które pomogą zorganizować uroczystość, a także sprawić, iż nie będziemy się czuli gorzej niż inni, którzy mieli wesele niczym z bajki. Czy warto wchodzić we współpracę z bankiem tylko po to, aby ten jeden dzień w życiu był taki jak byśmy chcieli? Jeśli takie jest nasze marzenie, to dlaczego nie – ludzie potrafią brać kredyty na bardziej błahe przedsięwzięcia.

Oferty banków dla nowożeńców
Coraz więcej banków przygotowuje specjalne oferty dla nowożeńców, a ich atrakcyjność zależna jest od tego, co dana para uważa za zalety w danej ofercie. W większości przypadków jest to niskie oprocentowanie, możliwość spłacania kredytu po ślubie np. dwa miesiące po uroczystości, wspólna odpowiedzialność za dany kredyt itp. W każdym razie przyszli małżonkowie największą uwagę zwracają na oprocentowanie, dlatego propozycje najczęściej wychodzą na przeciw owym klientom i możemy zaciągnąć całkiem dogodny kredyt na wymarzone wesele. Biorąc również pod uwagę fakt spłacania nowożeńcy dla banków są bardziej wiarygodni niżeli osoby z ograniczona zdolnością kredytową. Dzieje się tak dlatego, iż większość par w dzisiejszych czasach prosi swoich gości o gotówkę, a nie prezenty, co generalnie przekłada się na częściowe spłacenie kredytu lub w wielu przypadkach pokrycie całości zadłużenia.
Rozsądne rachunki
Niosąc się z zamiarem wzięcia kredytu na wesele porównujmy oferty z wielu banków i po wszelkich kalkulacjach wybierajmy tę, która wydaje się najlepsza. Oczywiście duża rolę odgrywa tutaj fakt kwoty o jaką chcemy wnioskować. Nie warto brać więcej niż potrzeba, ponieważ z doświadczenia wiemy, iż łatwiej jest kredyty zaciągać niż je oddawać. Niech rachunki w stosunku do kwoty kredytu nie będą liczone na tzw. styk, jednakże niech kredyt będzie rozsądną kwotą, a nie nad wyraz dużymi pieniędzmi, które bardzo łatwo stracić, lecz jak zostało wspomniane wyżej nie tak łatwo oddać.