16.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościBankowy kredyt z automatu?

Bankowy kredyt z automatu?

kredyt_z_automatuCzy to możliwe, aby otrzymać kredyt z banku w ciągu kilku minut? Bez przedstawiania zaświadczeń, weryfikacji zdolności i wiarygodności kredytowej w żmudnym procesie kredytowania? Idea Bank dowodzi, że jak najbardziej. Kredyty z automatu mają uprościć proces wnioskowania o kredyt firmowy za pośrednictwem kanałów zdalnych, internetowych. Idea Bank znajduje się dziś na etapie uruchamiania narzędzia, dzięki któremu już w ciągu 3 minut klient będzie mógł otrzymać decyzję kredytową na złożone przez siebie zapytanie. Nie będzie przy tym wymagane posiadanie konta firmowego Idea Banku.

Z założenia, środki finansowe pochodzące z „kredytu z automatu” mają być stawiane w dyspozycji przedsiębiorcy najpóźniej na drugi dzień od wydania pozytywnej decyzji kredytowej. Automatyczne wnioskowanie i rozpatrywanie wniosków kredytowych składanych przez klientów firmowych jest priorytetem dla Idea Banku. Przedsiębiorca korzystający z nowego systemu kredytowego będzie mógł aplikować o kredyt bez potrzeby odwiedzania placówki bankowej. Wymogiem, jaki będzie musiał zostać spełniony przez klienta będzie udostępnienie w trybie online dla Idea Banku konta w macierzystej instytucji finansowej. Na podstawie historii konta bankowego przedsiębiorcy, Idea Bank oceni czy stać go na kredyt. Historia dokonywanych transakcji z ostatnich pół roku pozwoli doradcom bankowym na weryfikację zdolności kredytowej klienta. Jeśli okaże się ona wystarczająca do zaciągnięcia kredytu firmowego, Idea Bank zwróci pozytywny wynik w systemie kredytowym.

Udostępnienie historii konta przedsiębiorcy online nie wiąże się jednocześnie z ponoszeniem przez klienta ryzyka, bowiem na żadnym z etapów ubiegania się o kredyt z Idea Bank nie będzie on proszony o udostępnienie bankowi jakichkolwiek haseł i loginów do konta bankowego. Idea Bank chce, aby szybko i bez ryzyka realizować dla przedsiębiorców – obecnych i przyszłych klientów, proces kredytowania.

Wniosek o kredyt składany online w Idea Banku będzie wymagał podania minimum podstawowych danych klienta, wraz z adresem mailowym, na który zostaną przysłane niezbędne do logowania w systemie bankowym dane. Klient będzie też w automacie kredytowym logował się do swojego dotychczasowego banku, a system sam zaciągnie historię transakcji za ostatnie pół roku. Automatyczna analiza historii transakcji pozwoli na szybkie wydanie decyzji kredytowej. Jeśli zdolność kredytowa przedsiębiorcy okaże się być wystarczająca, Idea Bank w podsumowaniu wniosku kredytowego wskaże, ile pieniędzy w ramach kredytu firmowego może pożyczyć. Maksymalnie będzie to 50 tys. zł.