8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościBankowość online: jak będzie się rozwijać?

Bankowość online: jak będzie się rozwijać?

bankowosc_mobilnaNiezwykle dynamicznie rozwijająca się bankowość internetowa to jeden z najważniejszych filarów współczesnej gospodarki. Konta internetowe posiada olbrzymia grupa Polaków i coraz chętniej korzystamy z nowych produktów oferowanych w tej formie. Jak jednak rozwijać będzie się bankowość online w następnych latach i na co warto zwracać uwagę?
Bankowość mobilna
Olbrzymie znaczenie zacznie w najbliższym czasie zdobywać bankowość mobilna, bezpośrednio połączona z bankowością online. Dostęp do własnego konta za pomocą Internetu w telefonie pozwala już teraz na płacenie za zakupy w wielu miejscach – między innymi w największej sieci dyskontów w Polsce. Jednak w kolejnych latach ta usługa będzie jeszcze popularniejsza co już teraz zauważają banki – świadczą o tym rozbudowywane systemy obsługi kont internetowych, do których dostęp przez smartfona jest coraz przyjemniejszy.
Pieniądze wirtualne
Rosnącą popularnością cieszą się produkty wirtualne. W przyszłości bankowość polegać więc może nie tylko na wydawaniu wirtualnych kart płatniczych, służących do opłacania zamówień internetowych. Być może pojawi się nowa możliwość oszczędzania i inwestowania pieniędzy w walutach sztucznych, takich jak Bitcoin – byłoby to bardzo ciekawym doświadczeniem dla dotychczasowych uczestników tego rynku.
Nowe produkty bankowe
Z pewnością nadchodzące lata będą związane z koniecznością pojawienia się nowych produktów oferowanych w kanałach internetowych. Być może całe placówki zostaną przeniesione do Internetu, a spotkania z pracownikami będą odbywały się za pomocą video-czatów. To zaś umożliwi bankowcom wprowadzanie nowych produktów, opartych na indywidualnych potrzebach klientów. Mogą to być zarówno produkty oszczędnościowe, inwestycyjne jak i ubezpieczeniowe. Tylko czas pokaże, jak banki wykorzystają możliwości jakie daje Internet.
Większa oferta bankowości internetowej
Musimy też pamiętać, że oferta bankowości internetowej zdecydowanie będzie się zwiększała. Obecnie firmy pozabankowe, takie jak Ekspres Kasa, oferują szybki dostęp do gotówki przez Internet. Z podobnymi ofertami zaczęły wychodzić banki (np. mBank), jednak w większości z nich nie możemy skorzystać z takich produktów bez konieczności wizyty w placówce i podpisywania kolejnych dokumentów. Jednak będzie się to zmieniało, a oferta produktowa dostępna w całości online będzie zdecydowanie rosła.