27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościBank BPH najlepszym bankiem w Polsce

Bank BPH najlepszym bankiem w Polsce

Bank BPH został uznany przez brytyjski magazyn finansowy Euromoney za “Najlepszy Bank w Polsce” oraz uhonorowany dyplomem “Euromoney 2006 Awards for exellence”. Tegoroczna nagroda jest wyrazem uznania za osiągnięty przez Bank BPH wysoki poziom wzrostu, w tym za uzyskanie w I kwartale 2006 roku kolejnego rekordu – najwyższego w historii Banku zysku netto 284,58 mln PLN (70 mln EUR) oraz za wzrost wolumenu kredytów w 2005 roku (o 26%).

“Jestem bardzo usatysfakcjonowany wyróżnieniem magazynu Euromoney, zwłaszcza, że zostaliśmy nim uhonorowani już kolejny raz (poprzednio w roku 2003). Cieszy nas, że osiągnięcia Banku są dostrzegane przez międzynarodowe środowiska finansowe.” – powiedział Józef Wancer, Prezes Banku BPH – “Nagroda potwierdza wysoką pozycję Banku BPH na rynku bankowym w Polsce oraz utrzymywanie trendu szybkiego wzrostu Banku. Warto odnotować, że wskaźniki osiągnięte w I kwartale br są lepsze od założonych na koniec tego roku. Są one efektem realizacji strategii, wysokiego tempa rozwoju biznesu, ścisłej kontroli kosztów działania oraz spadku kosztów ryzyka.” – dodał J. Wancer.

Nagrody Euromoney Awards for Excellence są przyznawane corocznie instytucjom finansowym w 110 krajach. Magazyn wyróżnia podmioty oferujące wysokiej jakości produkty jak również usługi we wszystkich dziedzinach bankowości komercyjnej oraz inwestycyjnej. Tym samym nagrody Euromoney Awards wyznaczają najlepsze standardy dla bankowości i rynków kapitałowych na świecie.
źródło: Bank BPH – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank BPH