27.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościBank BPH Dobroczyńcą Roku

Bank BPH Dobroczyńcą Roku

Bank BPH otrzymał tytuł “Dobroczyńca Roku” w kategorii “współpraca firmy z organizacją pozarządową” w IX edycji konkursu organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 30 maja br. w Filharmonii Narodowej. Bank BPH od lat konsekwentnie realizuje koncepcję społecznego zaangażowania biznesu, wspierając kulturę, edukację, ochronę zdrowia jak również prowadząc działalność charytatywną.

“Czynimy to z poczucia obowiązku wobec społeczeństwa, niemniej jest mi ogromnie miło, że nie tylko biznesowe, ale i społeczne działania Banku są zauważane oraz doceniane. Otrzymanie przez Bank BPH zaszczytnego tytułu “Dobroczyńcy Roku” to powód do dumy, ale też zobowiązanie do kontynuacji działań prospołecznych.” – powiedział Józef Wancer, Prezes Zarządu Banku BPH.

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce organizuje Konkurs o tytuł “Dobroczyńca Roku” od dziewięciu lat. Jest to największy w Polsce program, którego celem jest popularyzacja dobroczynności jak również społecznego zaangażowania biznesu poprzez nagradzanie firm efektywnie współpracujących z organizacjami pozarządowymi oraz wspierających działania społeczne. Tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom państwowym i prywatnym oraz fundacjom utworzonym przez firmy, wspierającym działania organizacji pozarządowych w danym roku kalendarzowym.
Nominacje w IX edycji konkursu o tytuł “Dobroczyńca Roku” można było składać w dwóch kategoriach: “współpraca firmy z organizacją pozarządową” (firmy i fundacje firm mogły być nominowane wyłącznie przez organizacje pozarządowe) oraz “strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy” (firmy samodzielnie składały wnioski nominacyjne).
Do Akademii nadesłano 348 wniosków, z czego 314 dotyczyło kategorii “współpraca firmy z organizacją pozarządową”. W tegorocznej edycji konkursu jednego laureata w kategorii “współpraca firmy z organizacją pozarządową” mogli wybrać internauci. Na stronie internetowej www.dobroczyncaroku.pl w okresie od 30 marca do 13 kwietnia 2006 oddawali oni głosy na jedną z 21 firm wyłonionych przez ekspertów w pierwszym etapie konkursu. Dowodem uznania dla prowadzonej przez Bank BPH działalności jest zwycięstwo w głosowaniu internetowym.
źródło: Bank BPH – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank BPH