31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualności9 rozmiarów Złotej Rybki

9 rozmiarów Złotej Rybki

mBank, jako pierwszy bank w Polsce, umożliwia Klientom samodzielny wybór parametrów karty kredytowej – kosztu użytkowania jak i oprocentowania kredytu. Nowe rozwiązanie umożliwia osobom korzystającym z usług mBanku dostosowanie parametrów karty kredytowej oraz stworzenie najodpowiedniejszego produktu do ich zmieniających się, indywidulanych potrzeb. Klienci, którzy do 30 czerwca 2006 roku złożą wniosek o jedną z podstawowych kart mBanku, mają do wyboru trzy warianty wysokości opłat i oprocentowania:

  • Nowe taryfy: 12%, 14%, 16%
  • Visa Electron: 38 zł, 28 zł, 18 zł
  • Visa Classic: 58 zł, 48 zł, 38 zł
  • Visa Gold: 275 zł, 200 zł, 125 zł

Osoby, które nie korzystają z kredytu na karcie, mogą wybrać wyższe oprocentowanie, ale niższą opłatę roczną za kartę. Dla Klientów, którzy potrzebują szybkiego kredytu konsumpcyjnego, atrakcyjne jest najniższe oprocentowanie karty kredytowej. Podane, promocyjne stawki oprocentowania obowiązują do końca września br. Po tym terminie oprocentowanie kształtować się będzie na poziomie 15%, 17% i 19%, a cena nie ulegnie podwyższeniu. Dla osób, które zdecydują się na skorzystanie z kart kredytowych mBanku oprocentowanie karty może wynosić już 12% a cena – nawet 18 zł!

“To pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku. Życie wciąż zaskakuje, jednak jednej rzeczy możemy być pewni: naszych ciągłych potrzeb finansowych. Wprowadzając tak innowacyjne zmiany chcielibyśmy, aby nasi Klienci potrafili w pełni wykorzystywać możliwości karty kredytowej.” – mówi Wojciech Materka, dyrektor wydziału kart kredytowych mBanku.

Wszystkich Klientów, którzy mieli do tej pory oprocentowanie na poziomie 19% lub 22%, automatycznie obejmie taryfa z niską opłatą roczną i oprocentowaniem karty równym 19%.
Pomysł na elastyczne taryfy zaczerpnięty został z rynku brytyjskiego. Podobne rozwiązanie proponuje tam Lloyds TSB, w którym Klienci mogą samodzielnie ustawić parametry karty Create – wyższe oprocentowanie przy większych bonusach. Elastyczne karty posiadają także w swojej ofercie m.in.: easyMoney, Accucard i Cahoot. Innowacyjną ofertę kart oferują na wyspach głównie młode banki, które dzięki temu znalazły nisze na bardzo konkurencyjnym rynku.

“Również na naszym rynku kartowym obserwujemy coraz większą konkurencję. Liczba wydawanych kart kredytowych sukcesywnie rośnie. Mam nadzieję, że Klienci będą postrzegać nasz produkt pozytywnie i za rok w portfelach Polaków będzie już przeszło 100 tys. Złotych Rybek.” – dodaje Wojciech Materka.

Dodatkowo, zarówno wydanie jak i użytkowanie Złotych Rybek może być bezpłatne pod warunkiem wykonania odpowiedniego wolumenu transakcji bezgotówkowych. Niezależnie od tego, z jakiej taryfy korzysta użytkownik, mBank zwróci mu opłatę, jeżeli Klient:

  • jest właścicielem karty kredytowej Visa Electron i przez 12 miesięcy dokona transakcji na minimum 12 tys.
  • jest właścicielem karty kredytowej Visa Classic i przez 12 miesięcy dokona transakcji na minimum 18 tys.
  • jest właścicielem karty kredytowej Visa Gold i przez 12 miesięcy dokona transakcji minimum 30 tys.

Karty kredytowe dostępne są w ofercie mBanku od 2003 roku. Do tej pory korzysta z nich już przeszło 55 tys. Klientów.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank