27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualności430 inwestorów i 15 milionów aktywów dziennie

430 inwestorów i 15 milionów aktywów dziennie

Od początku roku Supermarket Funduszy mBanku osiąga rekordowe obroty oraz przyrost liczby nowych inwestorów. Dzienna wartość nabyć jednostek FI przekroczyła 15 milionów złotych, a grono użytkowników Supermarketu poszerzyło się o 430 Klientów w rekordowym dniu.
W roku ubiegłym Supermarket Funduszy mBanku pozyskiwał średnio 205 Klientów dziennie, zaś wartość aktywów netto wzrosła w całym roku o 199,9 mln zł.
Początek roku 2006 pokazuje wciąż tendencję wzrostową. W okresie od 01.01.2006 roku do 27.02.2006 roku średnia dzienna liczba Klientów aktywujących usługę wzrosła do 263 (w rekordowym dniu o 430), a aktywa netto zwiększyły się aż o 130 mln złotych, w tym w ciągu rekordowego dnia aż o 15,1 mln zł. To wynik nienotowany dotychczas w historii SFI.

“Kolejna obniżka stóp procentowych oraz koniec krótkiej korekty na GPW spowodowały, że nowa fala inwestorów postanowiła poszukać dla siebie alternatywnego sposobu na ulokowanie kapitału. Obecnie nie ma na rynku łatwiejszego sposobu na zainwestowanie w fundusze, niż internetowy Supermarket Funduszy mBanku. Nie ma drugiej oferty, która byłaby w stanie zbliżyć się do SFI pod kątem ilości funduszy, funkcjonalności oraz ceny. Nic dziwnego zatem, że przeżywamy obecnie pewnego rodzaju boom. Tego się spodziewaliśmy i po to konsekwentnie budowaliśmy naszą usługę, wierząc w model biznesowy, który jest przede wszystkim korzystny dla Klienta.” – komentuje rekordowe wzrosty Maciej Witkowski, odpowiedzialny za produkty inwestycyjne w mBanku.

Po 3 latach od wdrożenia Supermarketu FI inwestowanie z mBankiem rozpoczęło ponad 140 tysięcy osób. W tym samym czasie aktywa netto wzrosły do 681 mln zł, a obroty w 2005 roku przekroczyły 1,6 mld zł. Najważniejszą przewagą konkurencyjną SFI jest integracja z bezpłatnym rachunkiem eKONTO oraz z innowacyjną usługą maklerską. Dodatkowo mBank nie pobiera opłat manipulacyjnych za nabywanie, odkupienie czy konwersję jednostek uczestnictwa. Aktywacja usługi jest również bezpłatna. Obecnie na platformie mBanku dostępnych jest 77 funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez jedenaście towarzystw. Już wkrótce oferta Supermarketu poszerzy się o kolejne TFI.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank