19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualności26. Bieg Konstytucji 3 Maja z PKO Bankiem Polskim

26. Bieg Konstytucji 3 Maja z PKO Bankiem Polskim

PKO Bank Polski już po raz piąty jest partnerem strategicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie. To pierwsza impreza z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej odbywającej się pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Emila”.


PKO Bank Polski realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle takie jak PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni, a także wiele innych, lokalnych zawodów w całym kraju. Od kilku lat Bank jest partnerem strategicznym biegów wchodzących w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości).

 

PKO Bank Polski po raz kolejny angażuje się w Bieg Konstytucji 3 Maja. Jest to wydarzenie, któremu towarzyszy podniosła oprawa i wiele emocji. To właśnie tu zawodnicy rozpoczynają często swoją przygodę z biegami masowymi. Trzymam za nich kciuki i zachęcam do kibicowania uczestnikom! – mówi Jarosław Brzuzy, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

 

Bieg Konstytucji 3 Maja na dystansie 5 km wystartuje o godz. 11.00 przy Alei Tomasza Hopfera. Zawodnicy pobiegną ul. Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego aż do mety przy ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej.  Podczas imprezy odbędzie się również bieg dla dzieci „5 Bieg z Maskotką” na trasie ok. 700 metrów. Honorowy patronat nad całym wydarzeniem objęła Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

Majowa impreza będzie okazją do uczczenia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w niecodzienny sposób. Uczestnicy pobiegną nie tylko dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych, własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także aby pomóc 5-letniemu Emilowi. Chłopiec urodził się ze skomplikowaną, złożoną wadą serca. Szansą na jego wyleczenie i uratowanie mu życia jest operacja w USA, która musi odbyć się w najbliższych miesiącach. Planowane są jeszcze 2-3 zabiegi, na które rodzice zbierają środki. Emil jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Jeśli 3 maja co najmniej 200 zawodników przypnie do koszulki kartkę „biegnę dla Emila” i dotrze z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki będą do odbioru w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli w godz. 9.30-11.00.

 

Realizowany przez PKO Bank Polski program „Biegajmy razem” odpowiada na autentyczne zapotrzebowanie społeczne, a dodatkowo pozwala łączyć pasję do sportu z pomaganiem osobom potrzebującym. Akcje charytatywne, zaininicjowane przez naszych pracowników, są organizowane przy każdym wspieranym przez nas biegu. Aby pomóc podczas najbliższego Biegu Konstytucji 3 Maja wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Emila”, do czego serdecznie zachęcam – mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

 

W trakcie Biegu Konstytucji 3 Maja w 2015 r. aż 603 osoby „wybiegały“ środki finansowe na operację 3,5-letniej Emilki, która urodziła się z poważną wadą serca HLHS (brak lewej komory).  W sumie, od 2013 r. odbyły się 164 charytatywne akcje biegowe, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 172 beneficjentów kwotą ponad 2,3 mln zł.  Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika. Dodatkowo, 19 września 2015 r. pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbył się PKO Bieg Charytatywny. Akcja rozegrała się jednocześnie na stadionach 12. miast Polski, również w Warszawie, gdzie 58 drużyn, czyli 290 osób, wybiegało 2037 okrążeń. Łącznie uczestnicy biegu w całym kraju przemierzyli ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja mogła dzięki temu przekazać 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku bieg odbędzie się 17 września – w Warszawie na Stadionie AWF przy ul. Marymonckiej 34.

Źródło: PKO Bank Polski