19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualności1,6 mld obrotów, 600 mln aktywów, 74 fundusze w SFI

1,6 mld obrotów, 600 mln aktywów, 74 fundusze w SFI

mBank poszerzył swoją ofertę internetowego Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych o sześć funduszy zarządzanych przez AIG TFI S.A. Jednocześnie aktywa zgromadzone w SFI przekroczyły wartość 600 milionów złotych a obroty w 2005 roku – 1,6 miliarda. Dotychczas na platformie mBanku dostępnych było 68 funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez dziesięć towarzystw.
Od stycznia br. oferta Supermarketu FI poszerzyła się o sześć funduszy AIG TFI S.A.: AIG FIO Rynku Pieniężnego, AIG FIO Akcji, AIG FIO Obligacji, AIG FIO Stabilnego Wzrostu, AIG FIO Zagranicznych Obligacji i AIG FIO Zrównoważony Nowa Europa.
Już ponad 134 tysiące Klientów mBanku zdecydowało się skorzystać z usługi: Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych – to o ponad 68% więcej, niż w styczniu 2005 roku. W tym samym czasie aktywa netto wzrosły o 63% osiągając poziom 609 mln zł, a obroty przekroczyły 1,6 mld zł.

“Trzy lata temu nawet nie śniło się nam, że przez SFI przepływać będzie taki wolumen kapitału. To ogromny sukces naszego modelu biznesowego, w którym podstawą jest brak prowizji przy nabyciu jednostek oraz w konsekwencji – umożliwienie Klientom aktywnego zarządzania oszczędnościami. Naszym celem jest, aby co czwarty aktywny Klient mBanku korzystał z możliwości prostego inwestowania w fundusze i dzięki temu osiągał większe zyski z kapitału. Wierzę, że cel ten jest w zasięgu ręki.” – mówi Maciej Witkowski, Dyrektor Wydziału Produktów Inwestycyjnych mBanku.

Coraz większe uznanie zyskują bardziej wyrafinowane oraz przynoszące większy zwrot produkty inwestycyjne, a w tym głownie jednostki uczestnictwa FI. Supermarket Funduszy Inwestycyjnych jest odpowiedzią mBanku na potrzeby oraz zachowania Klientów, którzy poszukują alternatywnych, bardziej zyskownych form inwestowania pieniędzy.
Najważniejszą przewagą konkurencyjną SFI jest brak opłat manipulacyjnych za nabywanie, odkupienie czy konwersję jednostek uczestnictwa. Nie są również pobierane żadne opłaty za prowadzenie rachunku funduszy czy aktywację usługi. Stały dostęp do rachunku przez Internet i telefon jest kolejnym wyróżnikiem oferty mBanku.
AIG TFI należy do grona dziesięciu polskich spółek Grupy AIG – jednej z największych i najbardziej renomowanych instytucji finansowych na świecie. W Polsce logo AIG jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych niebankowych znaków firmowych.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank