22.1 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaAktualności100 zł za spóźnienie banku

100 zł za spóźnienie banku

100_za_opoznieniePłacenie klientom za aktywne wykorzystywanie kart płatniczych, czy przelewy wynagrodzenia na konto, za założenie konta oszczędnościowego lub osobistego, albo za zakupy w wybranych sklepach i punktach usługowych – takie praktyki są stosowane przez banki w walce konkurencyjnej. Należy powiedzieć, że Meritum Bank poszedł o krok dalej. Owszem, również i on zamierza płacić klientom, ale wówczas, gdy spóźni się z rozpatrzeniem wniosku pożyczkowego.

Klient, który złoży w Meritum Banku swój wniosek o zaciągnięcie pożyczki gotówkowej i nie otrzyma wiążącej decyzji od banku w ciągu 5 minut, otrzyma na miejscu 100 zł. Jest to zobowiązanie banku atrakcyjne z punktu widzenia klientów. Promocja potrwa od 15 kwietnia do 28 czerwca 2013 roku i organizowana jest pod nazwą „Gwarancja szybkiej decyzji kredytowej”.

W Meritum Banku jednakże klient musi tylko złożyć wypełniony wniosek kredytowy. Każde, nawet najmniejsze, 1 sekundowe spóźnienie ponad 5 minutowy limit na rozpatrzenie tego wniosku, będzie skutkowało premią dla klienta w wysokości 100 zł. Premię uzyska klient, który złoży kompletny wniosek i będzie miał ostatecznie pozytywną decyzję kredytową.

Można powiedzieć, że rzeczone 100 zł gwarantowane przez Meritum Bank dla swoich klientów jest karą umowną – dobrowolną dla banku. Nigdzie w przepisach bankowych nie znajdziemy zobowiązania instytucji kredytujących do płacenia klientom za obniżenie standardów obsługi.

Meritum Bank zamierza zapłacić każdemu klientowi 100 zł, jeśli nie rozpatrzy wniosku o kredyt gotówkowy w wciągu 5 minut. Chodzi tu jednak o wydanie wyłącznie wstępnej decyzji kredytowej. 100 zł jest formą rekompensaty dla klienta, którego dotknęło opóźnienie banku. Czas 5 minut liczony jest od momentu, kiedy pracownik banku wysyła wniosek kredytowy do centrali. Bank ma własny czasomierz, którym będzie sprawdzał, jak wiele czasu upłynęło od chwili złożenia wniosku o kredyt gotówkowy przez klienta i jego przekazania do centrali banku, gdzie przeprowadzana jest analiza zdolności kredytowej wnioskodawcy i wydawana jest decyzja kredytowa.

Jeśli wstępna decyzja kredytowa zostanie wydana z opóźnieniem i będzie ona pozytywna, wnioskodawca otrzyma od Meritum Banku 100 zł. Nie ma przytytym znaczenia, jaka będzie ostateczna decyzja wydana przez bank. Meritum Bank może odmówić udzielenia kredytu, jeśli dane podane przez klienta we wniosku kredytowym okażą się nie być zgodne z prawdą. Wówczas kara umowna zostanie klientowi wypłacona, ale nie uzyska on kredytu gotówkowego.

Meritum Bank oferuje klientom kredyty gotówkowe o wartości od 1 do nawet 200 tysięcy złotych. Spłatę kredytu można rozłożyć na maksymalnie 120 miesięcy.