Rachunki płacimy „przy okazji”

Rachunki płacimy przy okazjiJak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę BillBird, Polacy zdecydowanie chętniej w ostatnim czasie dokonują opłat za domowe rachunki w czasie robienia codziennych zakupów. Każdego miesiąca w kasach sklepowych, które są oznaczone symbolem pomarańczowego VIA™ – Moje Rachunki, opłacanych jest około 1,5 miliona rachunków gospodarstw domowych i nie tylko.
W ciągu 2009 roku zapłacono za pośrednictwem tej usługi blisko 19 milionów faktur. Jest to wynik co najmniej imponujący. Na terenie całego naszego kraju funkcjonuje już ponad 7600 kas z usługą VIA™ – Moje Rachunki. Wartym podkreślenia jest fakt, że system ten jest najpopularniejszy na rynku pośrednictwa opłat gotówkowych i w tym zakresie jest największą konkurencją dla Poczty Polskiej. Nadal powstają nowe punkty, w których podczas robienia zakupów można też opłacić rachunki.
Lawinowo wzrasta liczba transakcji przeprowadzanych w VIA™ – Moje Rachunki. W roku 2008 było ich około 13 milionów, a już w rok później za pośrednictwem tej usługi Polacy opłacili o 6 milionów faktur więcej. Okazuje się więc, że taki sposób regulowania zobowiązań z tytułu rachunków jest po prostu wygodny. Prognozy na rok 2010 są jeszcze bardziej optymistyczne dla usługi VIA™ – Moje Rachunki. W pierwszych miesiącach bieżącego roku obsługiwanych jest około 1,5 mln transakcji miesięcznie.
Możliwość opłacania rachunków w kasach sklepowych zyskała na popularności i zdecydowanie zadomowiła się w samej świadomości Polaków. Firma BillBird SA cieszy się, że mogła rzucić śmiałe wyzwanie swej największej konkurencji – Poczcie Polskiej. Atutem tego sposobu opłacania rachunków jest to, że oferuje mniejsze prowizje i wygodniejszy sposób na opłacanie domowych rachunków. Ważnym atutem transakcji dokonywanych przy kasach sklepowych jest również ich bezpieczeństwo, które gwarantuje firma BillBird SA, operator usług VIA™. Dokonywanie opłat „przy okazji” zakupów jest łatwe i szybkie, dlatego Polacy tak chętnie korzystają z tej możliwości.
Za pośrednictwem usługi VIA™ – Moje Rachunki można uregulować 90 różnych typów faktur, zapłacić ratę kredytu czy ubezpieczenia, uiścić opłatę za prąd, gaz, telefon, abonament radiowo-telewizyjny itp. Klient płaci w kasie od 0,89 do 1,99 zł opłaty prowizyjnej. Terminale VIA™ są dostępne w sieciach sklepów Carrefour, Carrefour Express, Real, BOMI, Stokrotka, Polomarket, E.Leclerc, w Kaufland, Groszek, Społem, Avans, Lewiatan, Intermarche, Sieci 34, Spar i wielu innych. Rachunki przy kasie opłacić można na stacjach benzynowych – PKN Orlen i Bliska. Punkty VIA™ są najczęściej czynne również w weekendy, a w niektórych przypadkach rachunki można opłacać przez całą dobę.
źródło: Bankier.pl,
Wojciech Boczoń, „Polacy coraz chętniej opłacają rachunki podczas zakupów”.

1 KOMENTARZ

  1. A po co płacić przez pośredników? Skoro szybko i tanio można z domu? Coraz więcej się pisze o kontach internetowych czy nie byłoby lepiej przez takie konto z domu, przynajmniej byłaby 100% pewność płatności? Tylko ile to kosztuje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here