Raty przez internet bez zaświadczeń – popularne sklepy sprzedają online

Pożyczki ratalne od zawsze towarzyszyły zakupom. Najczęściej kojarzone są z dużymi wydatkami na sprzęt AGD/RTV. Komputery, telewizory, pralki i lodówki są najczęściej brane na raty. Dzięki sklepom X-COM, SATURN i Ole-Ole oraz pożyczkom Faraon24 można szybko i bez zaświadczeń kupić sprzęt na raty całkowicie online bez wychodzenia z domu.
Dzięki temu, że do zakupów na raty nie są potrzebne zaświadczenia o dochodach lub z ZUS i Urzędu Skarbowego, można kupić sprzęt bardzo szybko i sprawnie. Wystarczy podstawowa zdolność kredytowa, którą oceni wybrany bank. Sprzedawcy na ogół udostępniają możliwość wyboru banku spośród paru współpracujących. Jest to korzystne jeśli klient posiada konto, w którymś z tych banków a historia rachunku pozwoli na udzielenie pożyczki w większej kwocie i na dłuższy czas.
Komputer na raty bez zaświadczeń kupisz dzięki specjalnie ratalnej pożyczce pozabankowej : https://faraon24.pl/pozyczki/loans4players/

Czysty BIK do rat bez zaświadczeń online

Aby kupić sprzęt na raty bez zaświadczeń całkowicie online należy mieć „czysty BIK”. BIK to Biuro Informacji Kredytowej i znajdują się tam informacje o wszystkich zobowiązaniach kredytowych, nawet z niektórych firm pożyczkowych. Każdy bank musi sprawdzić swojego potencjalnego klienta właśnie w rejestrze BIK aby upewnić się, że jeśli ma jakieś zobowiązania kredytowe to reguluje je bezproblemowo. Jeśli jakieś wcześniejsze kredyty nie są spłacane to informacja taka od razu jest widoczna i klient otrzyma szybko decyzję odmowną bez dalszej analizy.
Czysty BIK oznacza, że mogą w rejestrze występować informacje o kliencie ale wszystkie są związane z prawidłowym regulowaniem należności. Czysty BIK to też sytuacja, w której nigdy nie brało się żadnych kredytów. Osób, które w BIK się nie znajdują jest stosunkowo mało bo wystarczy do tego sam fakt posiadania karty kredytowej lub debetu w koncie.
Więcej o kredytach bez BIK dowiesz się z Faraon24 : https://faraon24.pl/pozyczki/bezbik/

Popularne sklepy sprzedając online na raty bez zaświadczeń

X-COM – sklep typowo komputerowy, posiada dużo stacjonarnych oddziałów sprzedaży ale najwięcej sprzedaje w internecie. Sprzedaż w systemie ratalnym umożliwiają trzy banki:

  • Santander Consumer Bank S.A.
  • Credit Agricole Bank Polska S.A.
  • Alior Bank S.A.

O ratach w X-COM : https://www.x-kom.pl/raty-online
SATURN – sklep typowo RTV/AGD. Raty są z RRSO = 0%. Oznacza to, że oddajemy dokładnie tyle samo ile pożyczyliśmy. Np. jeśli bierzemy lodówkę na raty za 1500 zł to suma wszystkich spłacanych rat wyniesie dokładnie tyle samo.
Santander Consumer Bank S.A. jako jedyny obsługuje raty w SATURNIE.
O ratach w SATURNIE : https://saturn.pl/raty-online
Ole-Ole – wśród wszystkich sklepów internetowych z elektroniką użytkową ten jest na ogół najtańszy. Zaświadczeń o dochodach nie potrzebujesz ale trzeba podać dane swojego zakładu pracy w celu ewentualnej weryfikacji zatrudnienia.
O ratach w Ole-Ole : https://www.oleole.pl/cms/raty-przez-internet.bhtml
Raty obsługują banki:

  • Credit Agricole Bank Polska S.A.
  • Alior Bank S.A.

Prawo do zwrotu – niekoniecznie

Wadą kupowania na raty jest częsty brak możliwości zwrotu zakupionego sprzętu i wycofania się z umowy kredytowej. Kiedy kupuje się za gotówkę sytuacja jest prosta – klient zwraca towar (reklamacja, rękojmia, 14 dni na zwrot) i otrzymuje do ręki lub konto zapłaconą kwotę. W przypadku rat umowa kredytowa jest zawarta między nami a bankiem. Sklep nie jest stroną umowy i aby ją rozwiązać trzeba dokonać całkowitej spłaty na co potrzebne są pieniądze a osobie kupującej na raty chodzi o coś przeciwnego.
Jeśli ważne są możliwości sprawnej realizacji zwrotu towaru lub wymiany to lepiej kupić go za gotówkę. W systemach ratalnych powinny być kupowane tylko przedmioty, o których niezbędności i przydatności jesteśmy przekonani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here